przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Nasze warsztaty zawodowe w Kobylance i w Kołbaczu

W środę 28 marca 2018 roku (w ostatni dzień zajęć dydaktycznych przed przerwą świąteczną) byliśmy z wizytą w Szkole Podstawowej w Kobylance oraz Zespole Szkół w Kołbaczu. Obie wizyty miały charakter roboczy - ich celem była organizacja dla uczniów tych szkół warsztatów zawodowych. Udział w warsztatach brały klasy siódme szkoły podstawowej oraz drugie i trzecie gimnazjum.

W ramach zajęć warsztatowych prezentowane były trzy zawody:

  1. technik ogrodnik – przez Bartłomieja Mazura z pomocą Pana Andrzeja Wyki – w oparciu o pokaz nauki szczepienia i okulizacji roślin oraz wyplatania koszy wiklinowych,
  2. technik architektury krajobrazu – przez Hannę Koczan i Klaudię Dębicką z pomocą Pani Joanny Woźniak – w oparciu o pokaz nauki zaprojektowania ogrodu przydomowego,
  3. technik weterynarii – przez Jakuba Sternę i Karolinę Kroczewską z pomocą Pana Andrzeja Fidosa – w oparciu o pokaz przeprowadzenia badania parametrów klinicznych i obserwacji fenotypowej zdrowia pokazowego królika.

Warsztaty zostały zorganizowane przez Panią Joannę Wożniak i pana Andrzeja Fidosa, który nas tam zawiózł i czuwał nad wszystkim.
Uczniowie tamtejszych szkół przyjęli nas miło i ciepło, chętnie angażowali się
w wykonywanie wyznaczonych przez nas zadań. Było przy tym sporo żartów uśmiechu i radości. Wśród młodzieży uczestniczącej w warsztatach znajdowały się osoby chętne do kontynuowania nauki w naszej szkole.
Po powrocie do szkoły, każdy z nas odczuwał zarówno zmęczenie, jak i satysfakcję. Ten ostatni dzień zajęć przed przerwą świąteczną był inny niż zawsze, bardzo wymagający i ciekawy.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)


Jakub Sterna II TW
 

Autor:  Centrum Edukacji Ogrodniczej zsogrod@um.szczecin.pl 
06.04.2018
przekaż swój 1% organizajcom pozarządowym - link otwiera się w innym serwisie Wielki Piknik Pasji, 19 maja