przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Dni otwarte NBP w Szczecinie

12,5-kilogramowe sztaby złota, gra Poznaj NBP i zagadki w „escape room” oraz kurs rozpoznawania banknotów to tylko niektóre atrakcje, na które zapraszamy w czasie Dni Otwartych NBP w Szczecinie. Zapraszamy całe rodziny do gmachu Oddziału Okręgowego NBP w Szczecinie przy ulicy płk .T.A Starzyńskiego 1 w sobotę 17 września 2016 r. w godzinach 10-17.

To wyjątkowa okazja zapoznania się nie tylko z zadaniami banku centralnego, ale także zgłębienia wiedzy ekonomicznej. Na zwiedzających czekają liczne atrakcje, w tym budzące olbrzymie emocje 12,5 kilogramowe sztaby złota. Dla najmłodszych przygotowano specjalną strefę zabaw i konkursów oraz fotobudkę. Wyjątkowe nagrody zachęcą do udziału w warsztatach z „Zosią i Franusiem”, gdzie dzieci zapoznają się z interesującymi informacjami na temat funkcjonowania banku i pieniądza.

Zwiedzający będą mogli przyłączyć się do specjalnej gry: „Poznaj NBP”. Zdobytą wiedzę będzie można sprawdzić w Escape roomie - pokoju pełnym zagadek. Poprawne odpowiedzi na zadania i pytania pozwolą wydostać się z tego tajemniczego miejsca.

Warto wziąć udział w krótkim kursie rozpoznawania autentyczności polskich banknotów prowadzonym przez ekspertów NBP. Ta umiejętność niewątpliwie przyda się w życiu codziennym. Zmodernizowane zabezpieczenia banknotu 200zł zostaną przedstawione na piramidzie holograficznej. W kasach Oddziału będzie można kupić monety kolekcjonerskie NBP i wymienić zwykłe pięciozłotówki na monety okolicznościowe z serii „Odkryj Polskę”.

Integralną częścią Dni Otwartych NBP jest multimedialna wystawa „Drogi do Niepodległej – Józef Piłsudski” na Placu Solidarności 1 (teren Centrum Dialogu Przełomy).
 

Autor:  Narodowy Bank Polski 
16.09.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie