przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Drzwi Otwarte w „Dziewiątce” - podsumowanie


 

Jak co roku, Dzień Otwarty był dla IX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino zupełnie wyjątkowym. Zapraszając ósmoklasistów oraz uczniów ostatnich klas gimnazjum wraz z rodzinami, przygotowaliśmy rzeczowe informacje i moc atrakcji, by zaanonsować im naszą szkołę.

Podczas dnia „Drzwi Otwartych” 30 marca 2019r. odwiedzający „Dziewiątkę” mogli zobaczyć atrakcyjne prezentacje nowych profili klas, poznać partnerów szkoły - uczelnie wspierające jej działania edukacyjne, degustować japońską herbatę i śpiewać japońskie piosenki, wziąć udział w doświadczeniach chemicznych, podjąć się rozwiązania zagadek logiczno-matematycznych oraz, z pomocą uczniów klasy matematyczno-informatycznej, poznać tajniki modelowania 3D. W gabinecie fizyki odbyła się prezentacja z użyciem symulatora lotów powietrznych (prezentował Mikołaj Nowaczyk, uczeń klasy 3b) oraz pokazy doświadczeń fizycznych: obserwacja widm pierwiastków, doświadczenia z pompą próżniową (np. wpływ ciśnienia na temperaturę wrzenia wody, podciśnienie "powiększające ptysie"), żyroskop jako element automatycznego pilota, prezentacja: "Wady wzroku i ich korekcja", ciecz "nieniutonowska", obserwacja ruchu ciał na torze powietrznym.

Ponadto 30 marca, już po raz szósty, na terenie szkoły odbył się Konkurs Wiedzy o Japonii. W bufecie szkolnym można było przyłączyć się do klimatycznego Jam Session z muzykami z „Dziewiątki”. Uczniowie prezentowali dokonania Samorządu Uczniowskiego i szkolnej gazety "IX Wrota". Młodzi biolodzy zaprosili odwiedzających do gry dydaktycznej „Śladami ewolucji”, pomogli przez okular mikroskopu zobaczyć to, co na co dzień niewidoczne. Angliści wciągnęli nas do zabawy z Szekspirem a germaniści uraczyli przysmakami z Niemiec. Impreza przyniosła sposobność do rozwiązania konkursów języka angielskiego i niemieckiego dla ósmoklasistów i gimnazjalistów. Nauczyciele języka francuskiego wraz z uczniami klas trzecich gimnazjum i licealistami przygotowali dla gości między innymi cukiernię "Pâtisserie chez Marie", która serwowała rogaliki i inne słodkie francuskie wypieki, a także grę językową, multimedialną prezentację promującą naukę języka francuskiego. Odwiedzający mogli uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące oferty nauki języka francuskiego w naszym liceum. W kąciku artystycznym, przy dźwiękach akordeonu i pięknego "Walca Amelii", można było podziwiać powstawanie szkicu panoramy Paryża i obrazu olejnego przedstawiającego widoki Prowansji.

Cieszy nas bardzo duże zainteresowanie Dniem Otwartym w "Dziewiątce". W tym roku znaczna większość uczniów pytała o konkretne profile, mniej było osób niezdecydowanych. Goście objawili duże zainteresowanie nowymi profilami: lingwistycznym (w tym możliwością nauki języka francuskiego) oraz kulturowo-prawnym. Dziękujemy za odwiedziny, zachęcamy do wyboru naszej szkoły!


Tekst: Romuald Kuźmitowicz, IX LO
Zdjęcia: Antoni Gołąbek, Wioleta Morszczyn-Snop, IX LO

Autor:  IX Liceum Ogólnokształcące 
09.04.2019