przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

W tym roku – podobnie jak w latach ubiegłych – w Zespole Szkół Nr 11 w Szczecinie nie zabrakło bardzo wartościowej i wartej rozpowszechniania formy obchodzenia Święta Niepodległości, która na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości szkolnych, czyli wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Uczniowie i nauczyciele klas IV-VI zostali gospodarzami wieczornej imprezy Patriotyczne Rodzinne Śpiewanie. Na początku zebrani goście: pracownicy szkoły oraz rodzice wraz z pociechami obejrzeli program artystyczny przygotowany pod kierunkiem nauczycielek Marzeny Śmiech i Katarzyny Pawlik. Następnie krótka projekcja filmu przybliżyła rys historyczny wydarzeń z 1918r. Zgaszone światła, płonące znicze oraz świąteczne dekoracje stworzyły podniosły, niepowtarzalny klimat uroczystości. Aż w końcu nadszedł ten oczekiwany przez wszystkich moment- rodzinny koncert pieśni legionowych. Wszyscy uczestnicy pomimo tremy zaprezentowali się wspaniale! Zasłużoną nagrodą dla występujących były gromkie brawa oraz słodki poczęstunek. Była to okazja do miłych pogawędek, dzielenia się wrażeniami, snucia dalszych planów wzajemnej współpracy. Przy okazji chcielibyśmy podziękować za przybycie wszystkim tym, którzy przyjęli zaproszenie.

Kolejnego dnia uczniowie w wszystkich grup wiekowych Zespołu Szkół Nr 11 w przepiękny sposób zaprezentowali pieśni i piosenki nawiązujące do okresu walk o odzyskanie przez Polskę niepodległości. Pojawiły się dźwięki m.in.: „Pierwszej Brygady”, „Szarej Piechoty”, „Marsz, marsz Polonii”. Wszyscy uczestnicy z dumą prezentowali patriotyczne symbole: galowe stroje oraz własnoręcznie wykonane kokardki i kotyliony w barwach narodowych. 11 Listopada to rocznica poważna i wielka, ale możliwa do uczczenia w weselszym klimacie, czego sami byliśmy świadkami.


Finał uroczystych obchodów Narodowego Święta miał miejsce w piątek 11 listopada, kiedy to uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w Rajdzie Pieszym z okazji Święta Niepodległości zakończonym wspólnym ogniskiem, którego organizatorem była Rada Osiedla Płonia.
 

Autor:  Zespół Szkół nr 11 
21.11.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie