przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

70-lecie Szkoły Podstawowej Nr 5

 

Dnia 10 czerwca 2016 r. miały miejsce oficjalne uroczystości jubileuszowe z okazji 70-lecia Szkoły Podstawowej Nr 5 imienia Henryka Sienkiewicza w Szczecinie.

„70 lat… czy to duży, czy mały przedział czasowy? W życiu jednego człowieka tyle wystarczy, by zamknąć je w jedną całość – od dzieciństwa poprzez snucie młodzieńczych marzeń i budowanie planów, po radości i troski wieku dorosłego, zdobywanie wiedzy i doświadczenia, aż do zebrania owoców pracy i podsumowanie dokonań. W życiu szkoły – to lata pracy kilkuset pedagogów, kilkadziesiąt roczników uczniów, każdego roku opuszczających jej mury, to codzienność i święta, zmiany i przebudowy, sukcesy i porażki.
Jubileusz stał się dla wielu pretekstem do odwiedzania, wspomnień, odkurzenia przeszłości. Uroczystość przekształciła się w spotkanie ogromnej, szkolnej rodziny. Niezależnie od tego, dokąd dotarli i jaką drogę obrali, dzisiaj powrócili do miejsca, w którym zostawili część swojego życia.
Ta doniosła uroczystość zgromadziła wielu znamienitych gości, Pani Dyrektor Stanisława Kasela przywitała przedstawicieli władz państwowych, ustawodawczych, samorządowych, oświatowych, środowisk naukowych, policji, Straży Miejskiej, byłych i obecnych pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców.
Podczas apelu głos zabrali: profesor Dariusz Rosati – poseł do Parlamentu Europejskiego, Jerzy Sołtysiak – zachodniopomorski wicekurator oświaty, Krzysztof Soska zastępca prezydenta Miasta Szczecin, Dariusz Wieczorek- radny województwa zachodniopomorskiego i absolwent naszej szkoły, Łukasz Tyszler - przewodniczący Rady Miasta Szczecin, Anna Marczyńska-sekretarz Rady Osiedla Śródmieście Zachód.
Z tej okazji odbył się również festyn rodzinny pod hasłem „W bajkowej Piątce”.
 

Autor:  Szkoła Podstawowa Nr 5 
15.06.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie