przejdź do głównej treści strony

"Hej kolęda, kolęda!" - szkolna Wigilia w IX LO w Szczecinie

We czwartek, 19 grudnia, najuroczyściej celebrowaliśmy szkolną Wigilię, która każdego roku jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu szkoły, integrującym całą jej społeczność. Integrują wspólne przeżywanie świątecznej wieczerzy, ale i pełne rozmachu przygotowania. Uczniowie wraz z wychowawcami dekorują szkołę, w domu z pomocą rodziców przygotowują wigilijne potrawy, a potem formują w Auli szkolnej wspólny wigilijny stół, przy którym łamiemy się opłatkiem, składając sobie wzajem świąteczne życzenia.

Spotkanie uczniów i rodziców z nauczycielami i kombatantami uświetnił koncert kolęd, pieśni i wierszy bożonarodzeniowych w wykonaniu naszej młodzieży - dzięki jej zaangażowaniu, rozbłyskom artystycznych talentów, jakości warsztatu wykonawczego przyjęty z entuzjazmem. Spektakl przygotowały Pani Profesor Anna Parchimowicz i Pani Profesor Bogumiła Stankiewicz. Młodzi wykonawcy oczarowali nas pięknymi interpretacjami tradycyjnych kolęd, wywołując silne emocje, zaprezentowali własne wersje popularnych i mniej znanych pieśni korespondujących z tematem i atmosferą świąt. Dramaturgię przedstawienia dopełniły natchnione wiersze budzące refleksje nad religijnym, filozoficznym, społecznym albo po prostu ludzkim wymiarem zbliżającego się Bożego Narodzenia - w intymnym przeżywaniu każdego człowieka.

Szkolną Wigilię poprzedziły spotkania klas z wychowawcami, równie uroczyste i ważne, choć kameralne. Przyjemnością i wielką radością było dla nas w nich uczestniczyć.

Tekst: Romuald Kuźmitowicz, IX LO
Zdjęcia: Mirosław Przeworski, IX LO
 

Autor:  IX Liceum Ogólnokształcące 
23.12.2019
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją
Rekrutacja na Akademii Morskiej