przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Europejski Dzień Języków w SP 21

W dniu 26.09.2018 r. odbyła się kolejna edycja Europejskiego Dnia Języków w Szkole Podstawowej nr 21. Nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego przygotowali dla uczniów liczne atrakcje. Przerwy umilały występy uczniów klasy 3 D, którzy tańczyli w rytm europejskich piosenek tj. Jozim z Bazim czy Bella Ciao. Odbyło się również "Polowanie na QR-Kody" Pod każdym z nich ukryte było pytanie dotyczące znajomości krajów i ich języków.

Uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o krajach europejskich, który rozegrał się przy użyciu smartfonów i popularnej aplikacji do quizów "Kahoot!" Wygrała klasa 7a!
Ciekawą gazetkę "Made in." z produktami w europejskich krajów przygotowała uczennica klasy 3d. Na drzwiach każdego pomieszczenia w szkole np.biblioteki czy stołówki zawisły karteczki z jego tłumaczeniem w 6 językach. W tym dniu cała szkoła była przyozdobiona flagami oraz kolorowymi plakatami. Można było też spróbować przysmaków z całej Europy! Uczniowie świetnie się bawili i już czekają na kolejne obchody Europejskiego Dnia Języków!
  

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi 
01.10.2018
przekaż swój 1% organizajcom pozarządowym - link otwiera się w innym serwisie Wielki Piknik Pasji, 19 maja