przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Warsztaty w Technoparku Pomerania

Gry edukacyjne, programowanie, tworzenie elektrycznych zabawek, konstruowanie zdalnie sterowanych samochodów i robotów, budowanie inteligentnego miasta czy tworzenie własnej bajki animacją poklatkową - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na dzieci podczas warsztatów Akademii Duckie Deck, które odbędą się w dniach 20-21 sierpnia w Technoparku Pomerania. W tym popularnym cyklu warsztatów dla dzieci i ich rodziców dotychczas udział wzięło kilkanaście tysięcy dzieci w kilku polskich miastach. W Szczecinie Akademia odbędzie się po raz pierwszy.

Akademia Duckie Deck łączy nowoczesne technologie z twórczą zabawą i eksperymentowaniem, które rozwijają wyobraźnię, rozbudzają ciekawość świata i inspirują do poszukiwania swoich zainteresowań. Dotychczas warsztaty odbywały się w Krakowie, Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi. Kolejnym przystankiem na mapie Akademii jest Szczecin. Gospodarzem i partnerem wydarzenia jest Technopark Pomerania.
„Chcemy pokazać rodzicom, jak wykorzystywać nowe technologie w edukacji i wspierać ich w inspirowaniu dzieci do zadawania pytań i poszukiwania swoich pasji. Wiele osób nie wie, że zwykły iPad może być świetnym narzędziem edukacyjnym. Zależy nam, aby jak najwięcej maluchów po wyjściu z naszych warsztatów rozwijało swoje zainteresowania, dzięki czemu lepiej odnajdą się w szkole czy na studiach” – mówi Marek Przystaś, założyciel Duckie Deck.
Dzieci będą mogły m.in. zbudować własne roboty i pojazdy odrzutowe, stworzyć bajki przy użyciu techniki animacji poklatkowej, poznać właściwości elektronicznej ciastoliny czy nauczyć się podstaw programowania na iPadach. Cyfrowi Wynalazcy przygotowali dla najmłodszych także edukacyjną zabawę, w ramach której dzieci będą mogły zbudować i zaprogramować urządzenia sterujące ruchem drogowym w miastach - światła drogowe, przejazd kolejowy czy system sterujący światłami na skrzyżowaniach drogowych.

„Takie zajęcia są dla dzieci niezwykłą podróżą w świat nowych technologii, pobudzają kreatywność i rozwijają umiejętność analitycznego i logicznego myślenia. To świetna okazja do nauki poprzez zabawę, dlatego mocno wspieramy takie inicjatywy i chętnie się w nie włączamy” – przekonuje Katarzyna Witkowska, menedżer Działu Rozwoju Technoparku Pomerania.

Oprócz warsztatów, na które wymagana jest wcześniejsza rejestracja, dostępna dla wszystkich zainteresowanych będzie także otwarta strefa oferująca atrakcje dla dzieci i dorosłych. Znajdą się w niej m.in. strefa robotów, elektroniczne gadżety czy klocki dla najmłodszych dzieciaków, które uwielbiają tworzyć i budować.

„Dzieci biorące udział w Akademii Duckie Deck mogą wszystkiego same wypróbować, budować, konstruować, wymyślać, kombinować, a przy tym dobrze się bawić. Wierzymy, że to najlepsza droga, aby skutecznie dotrzeć do bardzo wymagających odbiorców, jakimi są dzieci” – wskazuje Ula Młodnicka-Kornaś, z wykształcenia psycholog, twórca programu Akademii.

http://www.technopark-pomerania.pl/pl/wydarzenia/20-2108-akademia-duckie-deck-w-szczecinie/

Zapisy na warsztaty odbywają się na stronie www.akademia.duckiedeck.com
 

Autor:  Technopark Pomerania 
17.08.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie