przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Wakacje trwają!

 

Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej wciąż trwają!

Przypominamy o atrakcjach wakacyjnych, jakie przygotowaliśmy dla naszych Czytelników.

Konkurs fotograficzny #zaczytaniwszczecinie

Do 27 sierpnia 2017 czekamy na Wasze prace. Jeśli nie wyobrażasz sobie spędzenia wakacji bez swojego najlepszego przyjaciela - książki, ten konkurs jest dla Ciebie. Przyjaciół nie zostawia się w domu, z nimi przeżywa się najlepsze przygody, zwłaszcza te wakacyjne. Pokaż, jak spędzacie razem czas! Zabierz książkę nad morze, w góry, pod namiot czy inne, nawet najbardziej fantastyczne miejsce i udokumentuj to fotografią. Zrób zdjęcie ilustrujące wakacje z książką, umieść w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter) i otaguj #zaczytaniwszczecinie #mbpSzczecin #wakacjezksiazkami. Zdjęcia, które w każdym tygodniu wakacji wzbudzą najwięcej pozytywnych reakcji (lajków, serduszek itd.) nagrodzimy książkami. Pamiętajcie! Każdego tygodnia nowa szansa na wygraną: najlepsze zdjęcia wyłaniamy co poniedziałek. Szczegóły w regulaminie, który można znaleźć na naszej stronie.
(Zamieszczenie pracy jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu).
Patroni: SzczecinCzyta.pl, KluboKsięgarnia FiKa, Helios, Stowarzyszenie POP-ART.

Piracki Miesiąc w ProMediach!
To już drugi „Piracki Miesiąc”, na który zapraszamy do ProMediów. Wspólnie z naszymi małymi (i trochę większymi) czytelnikami będziemy między innymi: budować piracki statek, czytać opowieści dotyczące morskich przygód, stworzymy skrzynię skarbów, zbudujemy akwarium oraz zrobimy pirackie czapki.
Czekamy na dzieci w wieku od 5 do 10 lat, spotykać będziemy się dwa razy w tygodniu (wtorki i czwartki) o godz. 12.00, w filii bibliotecznej nr 54, ProMedia (al. Wojska Polskiego 2). Zajęcia odbędą się 1, 3, 8, 10 i 17 sierpnia. Czas trwania porwania przez piratów: od 40 do 60 minut.

Serdecznie zapraszamy!

Nie siedź w domu, walcz z nudą!
„Wakacje w bibliotece” wspiera Fundacja Marwit Smak Zdrowia. Na małych czytelników odwiedzających bibliotekę podczas wakacji, czekają ufundowane przez Fundację soczki. Czytanie jest smaczne!

Podróż ku wartościom!
Wakacje 2017 minęły półmetek. W filii bibliotecznej nr 4 (ul. Barnima 25) kontynuujemy PODRÓŻ KU WARTOŚCIOM.
Uczestnicy wakacyjnych spotkań zabrani zostaną w czytelniczą eskapadę w świat wartości, których znajomość i umiejętne stosowanie czynią życie dobrym i szczęśliwym. Rozmowy, zabawy oraz zajęcia plastyczne dotyczyć będą między innymi takich zagadnień, jak: szacunek, uczciwość, przyjaźń, odwaga czy odpowiedzialność. Zajęciom towarzyszyć będzie szeroki wybór literatury. Spotkania czytelnicze odbywać się będą w każdy sierpniowy czwartek i piątek, w godzinach od 13.00 do 14.00.

Serdecznie zapraszamy!

Nie siedź w domu, walcz z nudą!
„Wakacje w bibliotece” wspiera Fundacja Marwit Smak Zdrowia. Na małych czytelników odwiedzających bibliotekę podczas wakacji, czekają ufundowane przez Fundację soczki. Czytanie jest smaczne!

Całość Wakacji 2017 

 

Autor:  Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie 
01.08.2017
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie