Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Bezpiecznych wakacji ciąg dalszy

Rozpoczął się kolejny miesiąc wakacji. Dla funkcjonariuszy szczecińskiej drogówki to okres wytężonej pracy. Czas wakacji to czas wzmożonego ruchu pojazdów, zwłaszcza na drogach wyjazdowych z miasta i prowadzących w kierunku miejscowości nadmorskich.

Funkcjonariusze ze szczecińskiej drogówki tak jak i w każdy dzień wakacji , tak i w ten weekend kładą przede wszystkim nacisk na kontrole drogowe pod kątem wyeliminowania z ruchu kierujących na tzw. podwójnym gazie lub kierujących znajdujących się pod wpływem środków odurzających. Już od wczesnych godzin porannych badają trzeźwość kierujących, wyjeżdżających na weekend z miasta. Tym razem prowadzili działania na ul. Goleniowskiej i Metalowej. Każdy trzeźwy kierowca otrzymał od funkcjonariusza Alkoholtest – jednorazowy tester trzeźwości. Dodatkowo kierujący, którzy udawali się nad morze otrzymali mapkę z alternatywnymi trasami dojazdu.

Policjanci prowadzą także pomiar prędkości w miejscach wytypowanych na podstawie aktualnej analizy stanu bezpieczeństwa, w celu skłonienia kierujących do przestrzegania wprowadzonych ograniczeń prędkości, zapewniających bezpieczne poruszanie się po drogach.

Okres urlopowy to czas odpoczynku i relaksu. Pamiętajmy jednak o zachowaniu rozwagi i przestrzeganiu obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Czasem chwila nieuwagi i brak ostrożności może zaważyć na naszym bezpieczeństwie.


st. asp. Kucharska Marta

 

Więcej informacji na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 
08.08.2016