przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Konkurs Recytatorski Poezji Polskiego Romantyzmu - podsumowanie

 

22 marca 2019 r. w XVI Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiego Romantyzmu "Razem, młodzi przyjaciele!..." Konkurs objęty był honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, partnerem konkursu jest Studio Teatr w Szczecinie.

Do konkursu zgłosiło się dwudziestu trzech recytatorów z piętnastu szczecińskich szkół. Spośród uczestników konkursu komisja wyłoniła laureatów oraz przyznała wyróżnienia.

I nagrodę zdobyła Hanna Babińska uczennica Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego,
II nagrodę ex aequo zdobyli Maja Stołecka uczennica XIV Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie oraz Aleksander Kędzierski uczeń Szkoły Podstawowej nr 21 w Szczecinie, III nagrodę ex aequo zdobyły Hanna Klusek uczennica IX Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie oraz Zofia Wardacka uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, IV nagroda przyznana została Jakubowi Tomali ucznia Gimnazjum nr 16 w Szczecinie,
V nagrodę otrzymała Noemi Chwalisz uczennica Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego.

Specjalne wyróżnienia otrzymali Oleksandra Kowtun z XVI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, Klara Sembida uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Szczecinie, Michał Gepert uczeń Szkoły Podstawowej nr 14 w Szczecinie, Kinga Kruszewska uczennica VI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie oraz Bartosz Kubiak uczeń Zespołu Szkół nr 6 w Szczecinie.

Najlepsi recytatorzy zostali nagrodzeni bonami książkowymi oraz nagrodami ufundowanymi przez Studio Teatr w Szczecinie. Po zmaganiach konkursowych odbyły się warsztaty teatralne, które poprowadził p. Marcin Gargas ( instruktor teatralny, w 2018 roku najlepszy recytator w Polsce). Po emocjach konkursowych recytatorzy mogli uczestniczyć w konsultacjach z członkami komisji na temat ich prezentacji.

Podsumowując konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród uczniów i bardzo wysokim poziomem przygotowania recytatorów (za co dziękujemy nauczycielom, którzy przygotowali uczniów). Zapraszamy za rok wszystkich , których interesuje poezja - a w szczególności poezja romantyczna - oraz niełatwa sztuka recytacji, do sprawdzenia i pokazania swoich umiejętności a nam słuchaczom do pięknych przeżyć i wzruszeń podczas prezentacji konkursowych.


Organizator konkursu
Lilianna Grzegorczyk
 

Autor:  XVI Liceum Ogólnokształcące 
15.04.2019