przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

"Dobro zwycięża"


 

Od wielu już lat w Gimnazjum nr 18 w Szczecinie młodzież przedstawia JASEŁKA.

W tym roku szkolnym 2016/2017 również przygotowała pt. „Dobro zwycięża”. Scenariusz, reżyseria i stroje przygotowywała s. Bożena Salij. Współpracowała nauczycielami i pracownikami obsługi. Na szczególne <dziękuję> zasługuje Pani Agata , która przygotowała dekorację (nieba i piekła), Pan Krzysztof Kamiński przygotował oprawę muzyczną i Poloneza oraz z Pani Joanna Osuch, pomagała w przygotowaniu układu tanecznego i gimnastyki artystycznej.

Tegoroczne jasełka pokazały walkę dobra ze złem jaka toczy się we współczesnym sekularyzowanym, materializowanym świecie. Nie zabrakło historii narodzin Jezusa w Betlejem, pokłonu pasterzy i trzech króli. Na uwagę zasługuje pokaz talentów gimnazjalistów, za które dziękowali Jezusowi, a także wolontariuszy, którzy złożyli swoje otwarte serca u stóp żłóbka, aby nikt na Jego urodziny nie był głodny i smutny.

Jasełka były wystawiane 19 grudnia dla Rady Osiedla, rodziców, rodzeństwa i dziadków aktorów. Dla całej społeczności szkolnej, w dwóch grupach, 22 grudnia – dzień wigilii klasowych. Odbiór był znakomity… na zakończenie każdy aktor otrzymał DZIECIĄTKO JEZUS, własnoręcznie zrobione przez Panią Monikę Rudkowską.

Z treścią tych jasełek jedziemy na Wojewódzki Przegląd Misteriów Bożonarodzeniowych do Kamienia Pomorskiego.


s. Bożena Salij (Salezjanka)

Autor:  Gimnazjum nr 18 
25.01.2017
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie