przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Obchody Dnia Języków Obcych w SP nr 59


Hello ! Bonjour ! Buenos dias !

 Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej nr 59 w Szczecinie


W Szkole Podstawowej nr 59 uczniowie rozwijają swoją znajomość języków obcych nie tylko w tradycyjny sposób siedząc w ławkach szkolnych. Tradycją Szkoły są coroczne Obchody Dnia Języków Obcych, podczas których uczniowie mają okazję zaprezentować swoje umiejętności językowe w niekonwencjonalny sposób. Klasy 0 – 3 zaprezentowały piosenki i występy taneczne z różnych zakątków świata, które poprzedzały prezentacje multimedialne zawierające ciekawostki, zabytki wybranego przez klasę państwa.

Natomiast klasy 4 - 7 uczestniczyły we współzawodnictwie wiedzy o świecie w formie stacji zadaniowych, w których uczniowie musieli wykazać się również wiedzą lingwistyczną.

Obchody Dnia Języków Obcych stanowią doskonałą okazję, by nie tylko promować naukę języków, ale także rozpowszechniać kulturę i tradycję krajów posługujących się językiem angielskim i niemieckim. To również rozbudzanie świadomości uczniów, jak ważną rolę we współczesnym świecie odgrywa znajomość języków oraz ciekawy sposobów zachęcania dzieci do rozwijania kompetencji językowych.

M.Ż.

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 59 
05.12.2017
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie