przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Wolontariusze z XII LO podczas szczecińskiej Nocy Muzeów w Centrum Dialogu Przełomy

21 maja 2016 r. wolontariusze z XII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie uczestniczyli w 11. Europejskiej Nocy Muzeów.

Frekwencja tegorocznej edycji nie pozostawia wątpliwości, że ta wyjątkowa noc jest najpopularniejszym wydarzeniem kulturalnym roku. Prawie 22 tysiące gości skorzystało z oferty Muzeum Narodowego w Szczecinie a łącznie liczba zwiedzających (w Szczecinie było aktywnych 38 przestrzeni) wyniosła blisko 55 tysięcy.

Młodzież XII LO została zaproszona do wolontariatu przez Muzeum Narodowe - Centrum Dialogu Przełomy, z którymi współpracujemy od wielu lat. Zadaniem wolontariuszy było zorganizowanie gościom odwiedzającym Centrum, zabaw w stylu retro – rodem z PRL-u. Nie zabrakło zatem gier w klasy, zbiorowych skoków przez skakankę, słynnego „szczura”, gry w kapsle, szachów, malowania kredą po placu a dla najmłodszych – malowania twarzy. Tak oto od wczesnego popołudnia do zachodu słońca 28 wolontariuszy popularyzowało zabawy swoich rodziców i dziadków wśród młodszych i tych dojrzalszych mieszkańców Szczecina. Piękna pogoda i doskonała zabawa wyśmienicie poprawiały humor wszystkim, którzy stali w długiej kolejce oczekujących do zwiedzania Centrum Dialogu Przełomy.


Celina Wojtoń - nauczyciel historii, XII LO

Autor:  Zespół Szkół Sportowych 
03.06.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie