przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

ZCEMiP upiększa Szczecin

Upiększamy Szczecin dobrymi uczynkami

26 października 2018 roku w naszej szkole miała miejsce akcja „Godzina dla Szczecina”. Celem tego przedsięwzięcia było poświęcenie w weekend swojego czasu na rzecz ludzi i miasta, w którym żyjemy, pracujemy i wychowujemy dzieci. Ponieważ w szkole od pewnego czasu prężnie działa Szkolne Koło Wolontariatu HUMANUS, z wielkim zaangażowaniem podjęliśmy się pracy na rzecz innych. W tym roku skupiliśmy się na kilku działaniach:

  1. Zorganizowaliśmy zbiórkę potrzebnych rzeczy (karmy, pledów, zabawek) dla bezdomnych zwierząt w schronisku. Akcja przerosła nasze oczekiwania, gdyż zebraliśmy aż 101kg karmy.
  2. Część wolontariuszy podjęła się niełatwego zadania zaprojektowania i wykonania karmników dla ptaków. Chłopcy korzystając ze wskazówek opiekunów wykonali pięć niepowtarzalnych domków, w których na pewno nie zabraknie karmy. Po zakończonej pracy karmniki zostały umieszczone na terenie szkoły.
  3. Innym zadaniem był posprzątanie miejskiego parkingu przy ul. Hożej 6. Zadanie było niełatwe, gdyż rzeczy jakie tam znaleźliśmy bardzo nas zadziwiły. Efektem naszych prac było zebranie śmieci aż w sześciu workach 120 litrowych.
  4. Odwiedziliśmy również cmentarz u zbiegu ulic Strzałowskiej i Pokoju na Golęcinie. Zaopatrzeni wmiotły, grabki i worki przystąpiliśmy do porządkowania zapomnianych grobów. Prace te cieszyły nasze młode serca, gdyż niesienie pomocy nie jest nam obce. Świadomość przemijania towarzyszy każdemu z nas, dlatego po zakończonych porządkach zapaliliśmy znicze i zadumaliśmy się na istotą życia.
  5. Ostatnim zadaniem, do którego przystąpiliśmy było sadzenie krokusów na placu Tobruckim w kształcie wielkiego serca. Uczyniliśmy to z radością, gdyż byliśmy tam wszyscy – uczniowie, nauczyciele i dyrekcja szkoły – Elżbieta Moskal i Joanna Grębosz-Cichocka. Razem z nami cebulki kwiatów sadził również Prezydent Szczecina – Piotr Krystek. Nasze wspólne dzieło będziemy podziwiać wiosną, kiedy zakwitną piękne fioletowe krokusy, zapowiadając krokusową rewolucję.
Autor:  Zachodniopomorskie Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej 
05.11.2018