przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Zachodniopomorskie Forum Wolontariatu

 

Zachodniopomorskie Forum Wolontariatu

 4 grudnia 2017 r. godz. 10.00-14.00

 Zachodniopomorskie Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej, ul. Hoża 6


Forum Wolontariatu odbędzie się w ramach Przystanku Wolontariat, wydarzenia które służy promocji wolontariatu, prospołecznych działań, jak również stanowi okazję do podziękowania i uhonorowania szczególnie aktywnych osób. Forum to przestrzeń inspiracji, zdobywania wiedzy i umiejętności w zakresie działalności społecznej w lokalnym środowisku.

Zapraszamy szkoły do uczestnictwa w Forum poprzez udział jej przedstawicieli i prezentacji realizowanych działań w atrakcyjnej dla młodzieży formule gry – Giełdy dobrych praktyk. Z każdej szkoły może zgłosić się reprezentacja – troje uczniów i opiekun. Każda z grup oprócz zgłoszenia wysyła opis jednego najciekawszego działania/projektu wolontariackiego jaki zrealizowała lub realizuje. Do opisu należy dołączyć zdjęcia/ film. Opis powinien zajmować maksymalnie 1 stronę formatu A4. Materiały przesłane przez szkoły, które wezmą udział w Forum zostaną wykorzystane w publikacji.

Aby zgłosić udział Państwa szkoły w projekcie należy wypełnić Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Stowarzyszenia POLITES oraz przesłać opis działań wolontariackich wraz ze zdjęciami/filmem na adres e-mail: biuro@polites.org.pl w tytule wiadomości podając nazwę szkoły i „Forum Wolontariatu”.

Zgłaszać mogą się również placówki, które jeszcze nie mają doświadczeń w wolontariacie.

Zgłoszenia przyjmujemy do 17 listopada.

Forum zostało objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Pana Olgierda Geblewicza, Prezydenta Miasta Szczecin, pana Piotra Krzystka oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Pani Magdaleny Zarębskiej-Kuleszy.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej Stowarzyszenia POLITES TUTAJ
       

Autor:  Stowarzyszenie POLITES  
06.11.2017
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie