przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Dzień Naukowca w VIII LO

 


 

W środę, 25 kwietnia 2018r., uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, mieli okazję – kolejny już raz-spotkać się z pracownikami wyższych uczelni naszego miasta: Uniwersytetu Szczecińskiego, Wyższej Szkoły Bankowej, Zachodniopomorskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Wykład "Geny smaku", p. dr hab. Ingi Kowalewskiej-Łuczak, z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, zainaugurował druga edycję Dnia Naukowca w VIII LO. Oprócz wykładów były i inne, naukowe atrakcje, m.in. obserwacje doświadczeń, wystawy, prezentacje multimedialne, gry zespołowe, symulacje rozpraw sądowych. Poza tym na wszystkich piętrach szkoły, zostały przygotowane stanowiska uczelni, które prezentowały swoje kierunki kształcenia i zasady naboru. Naukową imprezę zakończył wykład p. mgr Izabeli Urbanelis z Zachodniopomorskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego , „Fakty i mity w zakresie masażu".

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za obecność, szczególne podziękowania należą się przedstawicielom szczecińskiego świata nauki, którzy zechcieli swoją obecnością i zaangażowaniem wzbogacić Dzień Naukowca w „Ósemce”.
 

Autor:  VIII Liceum Ogólnokształcące 
11.05.2018
przekaż swój 1% organizajcom pozarządowym - link otwiera się w innym serwisie