przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Wystawa: Obraz kartograficzny Pomorza i miast pomorskich na mapach i planach

Zapraszamy do oglądania wystawy ze zbiorów kartograficznych Książnicy Pomorskiej "Obraz kartograficzny Pomorza i miast pomorskich na mapach i planach"
Książnica Pomorska w Szczecinie
Sala im. Zbigniewa Herberta
28 października-30 listopada 2016 roku.

Międzynarodowa Asocjacja Kartograficzna ustanowiła rok 2016 Międzynarodowym Rokiem Mapy. Jego ideą jest zgłębienie sztuki tworzenia i technologii opracowywania, a także umiejętności korzystania z map i podkreślenia ich ważności w przekazywaniu informacji geograficznej we współczesnym świecie.

Obok innych państw świata w obchody i świętowanie Międzynarodowego Roku Mapy włączyła się również Polska. Z tej okazji w Książnicy Pomorskiej została przygotowana wystawa oryginalnych map Pomorza i planów Szczecina z XVI-XIX w. Uzupełnieniem ekspozycji zabytkowych obiektów będą powiększone reprodukcje map pomorskich autorstwa wybitnych kartografów, które zostały wydane przez znane oficyny wydawnicze. Ponadto na planszach pokazane zostaną mapy Pomorza i plany miast pomorskich wraz z opisami. Głównym założeniem wystawy jest podkreślenie walorów historycznych, naukowych, poznawczych i estetycznych prezentowanych obiektów kartograficznych. Dodatkową atrakcją dla młodzieży odwiedzającej wystawę będzie prezentacja multimedialna „O mapach wczoraj i dziś słów kilka” oraz możliwość obejrzenia modeli i zdjęć lotniczych skanowanych laserowo poprzez aplikację zainstalowaną w telefonie komórkowym.
 

Autor:  Książnica Pomorska 
25.10.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie