przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Oddaj z nami swój 1%

baner1%

Już po raz osiemnasty zachęcamy mieszkańców do odpisania 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

W 2021 roku działania odbywają się pod hasłem „Przekaż 1% szczecińskim organizacjom”. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości oraz zainteresowanie mieszkańców Szczecina przekazaniem 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2020 rok na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego.

Wspierajmy szczecińskie organizacje!

Na stronie www.1procent.szczecin.eu znajdują się aktualne informacje o kampanii oraz lista szczecińskich organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2020 rok w 2021 roku sporządzona na podstawie wykazu Narodowego Instytutu Wolności. Dostępne są również informacje kto jest uprawniony do przekazania 1% ze swojego podatku, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat 1% dla organizacji oraz instrukcja jak prawidłowo rozliczyć swój PIT aby móc przekazać 1%.

- Zapraszamy również wszystkie szczecińskie Organizacje Pożytku Publicznego do współtworzenia strony kampanii „Przekaż 1% szczecińskim organizacjom” oraz do funpage’a w mediach społecznościowych – mówi Marcelina Błaszczyk, z Towarzystwa Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych „TWIKS”, realizująca w tym roku wraz z Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3, kampanię promocyjną w naszym mieście. - Jeśli organizują Państwo wydarzenia, akcje, spotkania on-line, warsztaty by pozyskać 1% w ramach swojej działalności, czekamy na informacje pod adresem mailowym procent@twiks.pl bądź na funpage’u na facebooku . Wszystkie informacje zamieszczane będą w dziale aktualności oraz w mediach społecznościowych kampanii. Działajmy razem! 

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 
15.02.2021
Szczeciński Budżet Obywatelski 2021