przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Międzyszkolny Konkurs Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej ,,Rogatywka 2022"

Dnia 19 maja 2022 r. w naszej szkole odbyła się już XI Edycja Międzyszkolnego Konkursu Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej „Rogatywka 2022” .

Celem konkursu jest wychowanie młodzieży w duchu patriotyzmu i szacunku do Ojczyzny, uwrażliwienie na rolę pieśni patriotycznych w życiu Polaków dawniej i dziś oraz rozbudzanie talentów i aktywności muzycznych u młodzieży. Organizatorami konkursu są panie: Irena Warzoszczak, Magdalena Borejszo, Karolina Kowalczyk i Monika Połuboczko.

W Radzie Artystycznej Przeglądu zasiedli: Pan st. chor. sztab. rez. Mariusz Sekulski - Przewodniczący Jury, Pani Bronisława Witwicka, Pan mł. chor. Rafał Grzesiuk – muzyk Orkiestry Wojskowej w Szczecinie.

Patronat nad konkursem Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej „Rogatywka 2022”objął Dowódca 12 Batalionu Dowodzenia Ułanów Podolskich w Szczecinie Pan ppłk Mariusz Lewczuk oraz Orkiestra Wojskowa w Szczecinie pod batutą Dowódcy - Kapelmistrza por. Piotra Flisa. Współorganizatorem konkursu było: Koło Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich w Szczecinie.

W konkursie brało udział 27 uczestników ze szkół podstawowych ze Szczecina i okolic. Repertuar był bardzo urozmaicony, soliści wykonywali m.in. takie utwory jak: „Białe róże”, „Ojczyzno ma, „Deszcze niespokojne”, „Lot orła przerwany, „Co to jest niepodległość, „Cisza - Modlitwa katyńska”, „Mury” i wiele innych pięknych, patriotycznych i wzruszających pieśni. W tym roku poziom ich wykonania przez uczestników był bardzo wysoki.

Finał konkursu jak zawsze od 11 lat został tradycyjnie uświetniony niezapomnianym występem muzycznym przez Orkiestrę Wojskową w Szczecinie a puchary, dyplomy i nagrody dla zwycięzców wręczane były przez panią por. Annę Dziatkiewicz reprezentującą 12 Batalion Dowodzenia Ułanów Podolskich w Szczecinie, pana ppłk. Andrzeja Wojciechowskiego, pana Piotra Kaźmierskiego - Wiceprezesa Koła Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich oraz dyrektora naszej szkoły p. Rafała Janika.

Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki rzeczowe.

Tegoroczne nagrody ufundowane zostały przez: Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 68 w Szczecinie, Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie, Naukę Jazdy Prymus w Szczecinie, Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach.

Wyniki tegorocznego konkursu:

Kategoria klas I-III

1 miejsce: Łucja Kotkowska SP Katolicka im. Jana Pawła II Szczecin
2 miejsce: Maria Śliwa SP Katolicka im. Jana Pawła II Szczecin
3 miejsce: Zofia Płowik MOK ZS w Moryniu
Wyróżnienie: Julia Motyka SP Katolicka im. Jana Pawła II Szczecin
Wyróżnienie: Maja Szewczyk MOK ZS w Moryniu

Kategoria klas IV-VIII

1 miejsce: Aleksandra Juchniewicz SP nr 68 Szczecin
2 miejsce: Maksymilian Szacht SP Mieszkowice
3 miejsce: Hanna Ferfet SP nr 1 Chojna
Wyróżnienie: Weronika Wieczorek MOK ZS Moryń
Wyróżnienie: Wanessa Zagórska ZS Szkolno – Przedszkolny Cedynia

NAGRODA SPECJALNA
im. GRZEGORZA CHRZANOWSKIEGO
: Kornelia Filon SP Katolicka im. Jana Pawła II Szczecin

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, gratulują laureatom i życzą dalszych sukcesów. 

Lista załączników:

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 68 
01.06.2022