przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Dni języków obcych w SP 74


 

W dniach 19 - 21 listopada 2018r. odbyły się Dni Języków Obcych, których główną atrakcją była kolejna edycja międzyklasowego konkursu JĘZYKOWY KALEJDOSKOP. Uczestniczyli w nim uczniowie 26 klas oraz ich rodzice i wychowawcy, rywalizując w konkurencjach związanych z językami obcymi.

W tym roku zadaniem klas było zaprezentowanie państw anglo- i niemieckojęzycznych, takich jak Wielka Brytania, USA, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Irlandia, Szkocja, Kanada, Australia i Nowa Zelandia. Uczniowie przygotowali plakaty oraz przedstawili ciekawostki o wybranych krajach i ich mieszkańcach, stroje, a także charakterystyczne tańce lub piosenki. Podczas występów uczestnicy wykazali się kreatywnością, poczuciem humoru oraz znajomością języków angielskiego i niemieckiego. Prezentacje uczniów na scenie zakończyły się konkursem piosenki w obu językach.

W ramach Dni Języków Obcych odbył się również MARATON JĘZYKOWY, czyli indywidualne konkursy języka angielskiego, niemieckiego i poligloty dla klas 7, 8 i 3gm. Do ogólnej punktacji konkursu liczyły się też punkty uzyskane w IV Międzyklasowym Konkursie Realioznawczym. Dwuosobowe drużyny musiały się wykazać wiedzą o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Najlepsze w tej rywalizacji okazały się klasy 4d, 5c, 6b, 7a, 8d i 3e gm.

Do zabawy włączyli się także rodzice klas 4-6, których przedstawiciele wzięli udział w konkursie Poligota dla Rodziców. Kierując się wiedzą lub intuicją, musieli zmierzyć się z zadaniami z języków angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego i francuskiego. Pierwsze miejsce w tej konkurencji zajęli rodzice klas 4d, 5d,5h,6b.

Po podliczeniu wszystkich konkursów na poszczególnych poziomach, okazało się, że w tegorocznym Językowym Kalejdoskopie zwyciężyły klasy 4d, 5d, 6b, 7a, 8d i 3e. Każda klasa, która wzięła udział w konkursie otrzymała dyplom i słodki upominek od Rady Rodziców, a zdobywcy pierwszego miejsca zostali nagrodzeni przez Panią Dyrektor przywilejem wyjścia do kina.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i wspólnie się bawili! Bardzo dziękujemy wychowawcom klas i rodzicom za przygotowanie wspaniałych kostiumów, rekwizytów, degustacji i występów dzieci. Gratulujemy kreatywności i oryginalnych pomysłów!


Nauczyciele języków obcych w SP 74

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 74 
17.12.2018