przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Edukacja z Panem Tikiem - rozmowa

Rozpoczynamy już piątą edycję konkursu dla uczniów. Nasze poprzednie propozycje cieszyły się dużym zainteresowaniem (napłynęło ponad 1500 prac).
Tegoroczny temat „Telefonem ucz się i odkrywaj świat!” jest próbą odpowiedzi na powszechność urządzeń mobilnych. Liczymy, że efektem konkursu będą pomysły wykorzystania urządzeń mobilnych w procesie edukacji. Być może niektóre z nich będą na tyle atrakcyjne, że zaczną być wykorzystywane w szkołach.


 

Chcielibyśmy aby konkurs pobudził wyobraźnię uczniów. Wielu z nich już wykorzystuje dostępne aplikacje do nauki oraz rozwijania swoich zainteresowań. Praca konkursowa to okazja dla nich do podzielenia się swoim doświadczeniem i pomysłami z rówieśnikami. Być może powstaną wśród uczniów nowe rozwiązania, które pozwolą im spojrzeć na swój telefon komórkowy lub tablet, jak na urządzenie, nie tylko służące komunikacji i zabawie ale także pomocne w nauce.
Temat konkursu jest uniwersalny – może być poruszony praktycznie na każdej lekcji. Prosimy o przekazanie informacji o konkursie wszystkim nauczycielom i uczniom.

 

Zapraszamy na funpage konkursu https://www.facebook.com/konkurs.pantik  
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie konkursu www.konkurs2015.ecdl.pl

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych w całej Polsce.


Najciekawsze projekty zostaną zrealizowane i zeszyty z zaprojektowanymi okładkami trafią do szkół. Jak zwykle na autorów najciekawszych prac czekają ciekawe nagrody.
W załącznikach plakat i regulamin konkursu.

Ważne terminy: 

Rejestracja szkół/uczniów jest aktywna od 30.03.15r – 13.04.15r.

W tym roku czas gry to 13-17.04.2015r

 

Lista załączników:

Autor:  Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych 
27.03.2015