przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

„Smacznego dla każdego!” w SP 56

      „Smacznego dla każdego!” w SP 56

Pierwsza akcja wolontaryjna w naszej szkole


Wraz z początkiem roku szkolnego 2017/2018 wznowiła swoją aktywność grupa uczniów ze Szkolnej Zatoki Wolontariuszy w naszej szkole. Akcja pod hasłem „Smacznego dla każdego” miała na celu zebranie pieniędzy na dofinansowanie obiadów dla potrzebujących uczniów.

Już drugiego dnia po wakacjach, we wtorek - 5 września 2017 roku, na parterze naszej szkoły pojawił się szczególny kącik. Stół nakryty do obiadu zwracał uwagę wszystkich uczniów i nauczycieli, a później również rodziców, którzy przyszli po południu na wywiadówki. Uwijali się wokół stolika mali i duzi wolontariusze. Byli tam uczniowie z klasy IIIf i Va wraz z opiekunami Szkolnego Koła Wolontariuszy, p. Moniką Żelazek i p. Dorotą Motyl.

Stół ozdabiał specjalnie przygotowany, podpisany hasłem akcji, słój. Wolontariusze chętnie informowali o akcji charytatywnej „Smacznego dla każdego”. Z entuzjazmem zachęcali do przeczytania informacji o niej, wskazując na tablicę korkową, ustawioną obok stołu. Przekonywali, że warto się do niej włączyć, pomagać i wspierać. W słoju szybko przybywało monet i banknotów.

W ciągu jednego dnia uczniowie ze Szkolnej Zatoki Wolontariuszy zebrali 254 złote. To pomoc dla pięciorga dzieci przez cały miesiąc i możliwość zjadania przez nich codziennie ciepłego posiłku w szkolnej stołówce.

Nasza pierwsza akcja wolontaryjna pokazała, że mamy nie tylko wielkodusznych uczniów – aktywnych społeczników, którzy gotowi są angażować się w pomoc na rzecz innych, ale również społeczność szkolną, w tym bardzo dużą grupę rodziców, którzy chętnie takie akcje wesprą.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, za pierwszy wspólny krok w nowym roku szkolnym. Planujemy wolontaryjne wędrowanie przez kolejne miesiące. Liczymy na współpracę.

Opiekunowie Zatoki Wolontariuszy w SP 56
(M. Żelazek, D. Motyl)


 

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 56 
11.09.2017
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie