przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Nadchodzą matury

Po długim majowym weekendzie absolwenci szczecińskich szkół ponadpodstawowych rozpoczną swoje zmagania z egzaminem dojrzałości. W tym roku do matury przystąpi ponad 3300 uczniów ze wszystkich typów placówek.

Podobnie jak w ubiegłych latach, egzamin dla wszystkich rozpocznie się jednakowo. We wtorek 7 maja, równo o godzinie 9.00 do sprawdzianu z języka polskiego na poziomie podstawowym, przystąpią wszyscy tegoroczni maturzyści (2611 osób uczęszczających do szkół publicznych oraz 774 uczęszczających do szkół niepublicznych). Dzień później, w środę 8 maja, absolwentów szkół ponadpodstawowych czekać będzie egzamin z matematyki. Dodatkowo, wszyscy tegoroczni abiturienci zobowiązani są również do przystąpienia do matury z wybranego przez siebie języka obcego nowożytnego oraz jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

Egzaminy maturalne nie kończą się jednak na wyżej wymienionych pisemnych sprawdzianach. Każdy maturzysta musi także przystąpić do egzaminu ustnego z języka polskiego oraz języka obcego. Oznacza to, że w tym roku absolwenci szkół ponadpodstawowych podejdą łącznie do minimum sześciu egzaminów.

Tegoroczne egzaminy maturalne w terminie głównym zakończą się do 25 maja. Z kolei wyniki swoich zmagań maturzyści poznają 9 lipca 2024 r.

Życzymy powodzenia oraz przysłowiowego „połamania piór” wszystkim tegorocznym abiturientom! Bardzo mocno trzymamy kciuki za osiągnięcie doskonałych wyników z egzaminu dojrzałości, które pozwolą Wam na realizację swoich marzeń i planów związanych z Waszą przyszłością.

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 
26.04.2024