przejdź do głównej treści strony

W Szczecinie dzieci pójdą na uniwersytet.

Rusza 11. edycja DUTKA - Dziecięcego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. 7 września w sobotę o godz. 10:00, rozpocznie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020. „DUTEK” prowadzony jest od 2009 roku przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Projekt „DUTEK” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych – dzieci wieku od 6 do 15 lat (1 -8 klasa). W najbliższym roku akademickim młodzi „studenci” skupią się na pogłębianiu wiedzy z kilku dziedzin nauki m.in. architektury, ekonomii, botaniki, chemii oraz mechatroniki.

Podczas zajęć i warsztatów, które będą odbywały się na 10 wydziałach Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie dzieci dowiedzą się m.in. jak oszczędzać pieniądze, gdzie zimują ryby i w jaki sposób roboty pomagają człowiekowi. Zajęcia poprowadzą nauczyciele akademiccy i popularyzatorzy nauki z ZUT-u.

Uroczysta inauguracja rozpocznie się 7 września (sobota) o godz. 10.00. Po immatrykulacji mali "studenci" będą mogli wysłuchać wykładu inauguracyjnego dr hab. inż. Marcina Hołuba, prof. ZUT "Co to jest elektromobilność ?".

Dziecięcy Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie od 11 lat cieszy się ogromną popularnością.
W tym roku kształcenie w ramach „DUTKA” rozpocznie 360 „studentów”.

W 2010 r. „DUTEK” otrzymał status Ministerstwa Edukacji Narodowej - „Miejsca Odkrywania Talentów”. Za organizację „DUTKA” odpowiada Biuro Promocji ZUT, we współpracy z wydziałami i jednostkami ogólnouczelnianymi ZUT w Szczecinie. Od 2018 roku, projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Edukacja i Wiedza.

Więcej o projekcie na stronie www.dutek.pl.

 

Inauguracja roku akademickiego 2018/2019 Dziecięcego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie – „DUTEK”
7 września 2019 roku (sobota), godz. 10:00 Aula w Centrum Dydaktyczno – Badawczym Nanotechnologii ZUT w Szczecinie (al. Piastów 45)

Autor:  Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny 
05.09.2019
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją