przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Pierwszy FLASH MOB w ZS nr 1

 

7 kwietnia br. odbył się w naszej szkole pierwszy czytelniczy FLASH MOB. Co to takiego? Ten angielski zwrot znaczy w dosłownym tłumaczeniu „błyskawiczny tłum” . Jest to określenie, którym przyjęło się nazywać sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków.

Po co? Głównym celem jest zabawa. W przypadku czytelniczego FLASH MOBA, chodziło o połączenie zabawy i waloru edukacyjnego płynącego z czytania książek, a nawet z samego przebywania z nimi. Dzięki głośnemu czytaniu mieliśmy pokazać, że:

  • nie wstydzimy się czytać
  • książka łączy pokolenia
  • można miło spędzić z nią czas


Uczniowie naszej szkoły, choć początkowo sceptycznie nastawieni
i onieśmieleni pomysłem dwóch polonistek – p. Moniki Olszówki-Pawlonki i Joanny Michalak, stanęli na wysokości zadania i tłumnie przybyli na to specyficzne zgromadzenie. Zebrało się ponad 60 uczniów, od klasy 4 SP do III gimnazjum. Każdy z książką w ręku, dumnie czytał fragment książki, którą lubi.

Już teraz zapraszamy na kolejnego FLASH MOBA, który odbędzie się 11 maja na przerwie o godz.11.30. Tym razem zapraszamy na akcję „pod chmurką”, czyli na szkolnym boisku. Mamy nadzieję, że dołączą do nas także nauczyciele.

Joanna Michalak

Autor:  Zespół Szkół nr 1 
13.04.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie