przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Konstelacje. Wernisaż wystawy Oliwii Zborowskiej

7 lipca (środa) o godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy “Konstelacje” Oliwii Zborowskiej, uczennicy Liceum Plastycznego w Szczecinie, który odbędzie się w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2). Prace można będzie oglądać do 7 sierpnia w godzinach pracy filii.

Na wernisaż obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne TUTAJ: https://app.evenea.pl/event/wernisazkonstelacje/

Autorka o sobie:
Od siedmiu lat zajmuję się malarstwem cyfrowym. W moich pracach wykorzystuję przede wszystkim odważną kolorystykę, jednocześnie wyraźnie zaznaczając ekspresję postaci. Temat ezoteryki pojawiał się w mojej rodzinie od dawna. Sama od wielu lat interesuję się astrologią i rozwojem duchowym. Zawsze uważałam, że sztuka artysty powinna wyrażać jego osobowość. Motyw zodiaków, który pojawia się na mojej wystawie jest tego konsekwencją.

O wystawie:
Moje prace przedstawiają dwanaście archetypów zodiakalnych kobiet. W każdej z nich uchwyciłam indywidualne cechy znaku. Prace jednak nie są wizerunkami konkretnych osób spod danego zodiaku. Są przedstawieniami archetypów tych znaków. Kolorystykę, atrybuty czy ekspresję dopasowałam indywidualnie do poszczególnych kobiet. Mam nadzieję, że każdy przechodzący zauważy jakąś cząstkę siebie w moich pracach.
 

Plakat Konstelacje
Autor:  Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie 
05.07.2021
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Szczeciński Budżet Obywatelski 2021