przejdź do głównej treści strony

Xu2019 już za nami!

Z radością można przyznać, iż była to największa jak do tej pory edycja Interdyscyplinarnej Konferencji Samorządów Uczniowskich Xu, która jest też autorskim wydarzeniem uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

Lecz nikt lepiej nie opisze tego czym jest Xu oraz jak wyglądała jego IV edycja, niż właśnie osoby, które je tworzą.

Podczas Xu poznałem wielu wspaniałych ludzi. Miałem okazję uczestniczyć w ciekawych wykładach, między innymi o działaniu w social mediach oraz współpracy. Dodatkowo chciałbym zauważyć, że konferencja ta była bardzo dobrze zorganizowana. Serdecznie polecam, ponieważ uważam, że to świetna inicjatywa.” mówi jeden z uczestników, przewodniczący samorządu uczniowskiego SP 47 Eryk Sawera.

Dla mnie Xu jest trzydniowym przeżyciem w którym mogłem pracować na 100% i móc się wykazać w czymś innym niż przedmioty szkolne, stanowiło też okazję do spotkania starych znajomych co jest piękne. Po prostu świetna zabawa i niezapomniane doświadczenie.” tak się wypowiada uczestnik i uczeń ZSEE Aleksander Młyński.

Xu to dziecko rady samorządu piątki, które w tym roku urosło do niespotykanych wcześniej rozmiarów. Oglądanie jak 200 osób z całej Polski przyjeżdża, aby działać dla wspólnych idei oraz wymieniać się pomysłami jest niesamowitym przeżyciem, którego nigdy nie zapomnę.” w taki sposób wypowiada się organizator Xu oraz wiceprzewodniczący samorządu V LO Franciszek Łuczak.

Tematem przewodnim była współpraca międzynarodowa pomiędzy społecznościami uczniowskimi. Rezultaty można będzie zaobserwować już wkrótce, a tymczasem możemy zaprosić na Xu2020! Do zobaczenia! 

Autor:  V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi 
16.12.2019
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją