przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin


Finał V Ogólnopolskiego Konkursu "Kodować każdy może"

29 lutego, który zdarza się co cztery lata odbył się, jak co roku od pięciu lat w całej Polsce, a od sześciu w naszym województwie Konkurs "Kodować każdy może". Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 48 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Szczecinie.

Konkurs co roku obejmowany jest patronatem Prezydenta Miasta Szczecin i Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Jak co roku cieszy się powodzeniem i przybywają do nas uczniowie wraz ze swoimi rodzicami i nauczycielami z różnych stron Polski. Jak co roku również dzięki wsparciu naszych partnerów utrzymujemy bardzo wysoki poziom zarówno merytoryczny - ze względu na patronat Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, jak i organizacyjny. Konkurs został dofinansowany przez Urząd Miasta Szczecin oraz Radę Rodziców naszej Szkoły. W tym roku wielkim wsparciem otoczyły nas firmy Mentor, Magneticpoint, Nordic Consulting & Development Company, Technopark Pomerania. Dzięki ich ofiarności nasi uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody. Wśród nich m.in.: roboty Codey Rocky, telefony, smartbandy, drukarki, głośniki bezprzewodowe, gry logiczne, powerbanki. Każdy uczestnik finału otrzymał gadżety przekazane od firm.

W tym roku przyświecała nam tematyka ekologii. Jest to bardzo ważny temat w dzisiejszym świecie i przydałby się taki program, który pozwoliłby nam naprawić nasz świat. Poruszając ten temat chcemy włączyć się w misję poprawy jakości życia na naszej planecie. Zadania indywidualne bezpośrednio związane były z segregacją śmieci, a zadania zespołowe dotyczyły trzech pojęć: czystej ziemi, wody i czystego powietrza. O ile zadania indywidualne wywoływały nieco stresu, wszystko to zniknęło gdy doszło do pracy w zespołach. Miło było patrzeć jak nasi uczniowie z różnych szkół w Polsce potrafią współpracować.

A oto LAUREACI V Ogólnopolskiego Konkursu "Kodować każdy może":

kategoria klas 2-3:

  • I miejsce Michał Wolny, Prywatna Szkoła Podstawowa Słoneczna w Szczecinie
  • II miejsce Leon Wysocki, Prywatna Szkoła Podstawowa Słoneczna w Szczecinie
  • III miejsce Bartosz Melan, Prywatna Szkoła Podstawowa Słoneczna w Szczecinie

kategoria klas 4-5:

  • I miejsce: Paweł Rejer, Szkoła Podstawowa nr 10 i. Leonida Teligi w Szczecinie
  • II miejsce: Jakub Świtoń, Szkoła Podstawowa nr 42 im. Stefanii Sempołowskiej w Szczecinie
  • III miejsce: Adam Szymaszkiewicz, Szkoła Podstawowa nr 48 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Szczecinie

kategoria klas 6-7:

  • I miejsce: Ignacy Kus, Szkoła Podstawowa Nr 16 w Szczecinie
  • II miejsce: Mikołaj Wadowski, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Pruszczu Gdańskim
  • III miejsce: Antonina Brzezińska, Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym instytucjom:
Wydziałowi Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, p. Dziekanowi dr. hab.inż. prof. ZUT Jerzemu Pejasiowi, p. dr inż. Annie Barcz, p. dr hab. inż. Krzysztofowi Małeckiemu, p. mgr inż Sławomirowi Wernikowskiemu, p. mgr inż. Anecie Berze, p. mgr inż. Dariuszowi Sychelowi,
Radzie Rodziców przy Szkole Podstwowej nr 48,
p. Dyrektor Iwonie Górskiej, p. wicedyrektor Hannie Drygas, nauczycielkom: p. Ewie Bis, p. A. Jaworskiej, p. A. Skryckiej, p. K. Kupińskiej,
firmom: Mentor, Magneticpoint, NCDC, Technopark Pomerania,
dzięki którym V Ogólnopolski Konkurs "Kodować każdy może" po raz kolejny zrzeszył grono pasjonatów kodowania i przyniósł radość z umiejętności logicznego myślenia.

Organizator V OKKKM, Anna Rakowska
 

Autor:  Szkoła Podstawowa Nr 48 
11.03.2020
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją
Rekrutacja na Akademii Morskiej