Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Acodemia#SCI


Już 3 grudnia (w sobotę) odbędą się pierwsze bezpłatne lekcje projektu "Acodemia#SCI". Jest to inicjatywa Szczecińskiego Collegium Informatycznego budowana na bazie doświadczeń edukacyjnych w branży IT. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 4-10 lat, które już od najmłodszych lat rozpoczynają poznawanie świata programowania i kodowania.

Nasze trenerki, wieloletnie nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej i pasjonatki informatyki, wprowadzą Państwa dzieci w świat programowania, szyfrowania i kodowania za pomocą wielu nowoczesnych narzędzi edukacyjnych. Będą to zarówno zajęcia z wykorzystaniem tabletów i komputerów, robotów sterowanych za pomocą komend, ale także nauka podstaw programowania "bez prądu" przy pomocy Maty Edukacyjnej czy gry planszowej "Scottie Go!".

Nasze motto to "zabawa+ruch+nowe technologie = nauka programowania".
Zapraszamy już 3 grudnia!

Liczba miejsc na lekcje pokazowe jest ograniczona. Rejestracja odbywa się przez wypełnienie formularza na stronie projektu.

Więcej informacji - www.acodemia.pl
Fanpage na portalu FB - https://www.facebook.com/acodemia.sci/
 

Autor:  Technikum Informatyczne SCI 
23.11.2016


  •  

  •