przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Dzień Otwarty w ZS nr 2

 


 

15 marca 2019, w Polsce i na świecie, odbył się młodzieżowy strajk klimatyczny, w którym młodzi ludzie zaprotestowali swój sprzeciw wobec antropogenicznej degradacji środowiska i wywołanym przez to zmianom klimatycznym. Natomiast uczniowie Technikum Kształtowania Środowiska z Szczecin Dąbia podjęli próbę promowania proekologicznych kierunków kształcenia, których profil jest zgodny z działaniami na rzecz ochrony klimatu.

Dzień Otwarty Szkoły stał się świetną okazją do zaprezentowania na czym polega ochrona środowiska; co rozumiemy poprzez energetykę odnawialną, turystykę i żywność ekologiczną; a także co łączy technologię chemiczną oraz chłodnictwo i klimatyzację z dbaniem o środowisko. Uczniowie przeprowadzali doświadczenia laboratoryjne, organizowali quizy i prezentacje nt. zagrożeń turystycznych oraz ochrony zwierząt i roślin, wykonywali pokazy warsztatowe z zakresu montażu urządzeń i instalacji energetyki odnawialnej, natomiast na kuchni przygotowywano zdrowe przekąski oraz koktajle warzywne i owocowe. Uczniowie, którzy odbyli praktyki zawodowe w Niemczech i Irlandii w ramach programu Erasmus+ dzielili się wrażeniami i przekazywali cenne wskazówki. Promocje kierunków chemicznych wspierały panie z Grupy Azoty Zakłady Chemiczne "Police", które przygotowały zagadki oraz scharakteryzowały zakład pracy. W związku z prowadzoną od kliku lat innowacją wojskową, zaprezentowano też sprzęt wojskowy i opisano zawód żołnierza.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i ich opiekunom za odwiedziny. Już dziś zapraszamy do udziału w Ekofestynie (24.05.2019r.). Osoby zainteresowane zapraszamy na naszą stronę internetową (http://zs2.szczecin.pl/rekrutacja/).

Znajdziecie tam informacje nt. wszystkich kierunków kształcenia:

  • technik ochrony środowiska,
  • technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej,
  • technik turystyki na obszarach wiejskich,
  • technik chłodnictwa i klimatyzacji,
  • technik technologii chemicznej,
  • kucharz,
  • operator urządzeń przemysłu chemicznego.
Autor:  Zespół Szkół Nr 2 
20.03.2019