przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Relacja z Dnia Otwartego w XII LO

W piątek, 22 kwietnia 2016 r. w XII Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie odbył się Dzień Otwarty. Goście mogli spotkać się z uczniami oraz nauczycielami XII LO. Odwiedzający mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat szkoły oraz zebrać potrzebne informacje o oferowanych przez nas kierunkach kształcenia w pierwszych klasach w roku szkolnym 2016/2017.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się zarówno klasa 1A o profilu pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne, jak i klasa 1B o profilu językowym. Nasi przyszli uczniowie byli zadowoleni z bardzo dużej ilości godzin języków obcych w obu klasach (j.angielskiego i j.niemieckiego) oraz faktu, iż szkoła rzetelnie przygotowuje do matury z języków obcych na poziomie rozszerzonym, zarówno z języka angielskiego jak i niemieckiego. Dużym zainteresowaniem cieszył się również język norweski, którego nasi uczniowie uczą się od podstaw.
Podczas Dni Otwartych przyszli kandydaci zwiedzili pracownie lekcyjne i niezwykle atrakcyjne stoiska przygotowane specjalnie przez nauczycieli przedmiotów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wystawy kół zainteresowań: języka angielskiego, języka niemieckiego i języka francuskiego. Uczniowie ze starszych klas pielęgniarstwa i ratownictwa zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.
Na koniec czekała na naszych Gości zdrowa przekąska – jak przystało na Zespół Szkół Sportowych.
Drodzy Kandydaci, cieszymy się, że odwiedziliście nas dzisiaj i czekamy na Was!

Spot reklamowy XII LO
www.youtube.com/watch?v=6jehjItbjZc

 

Autor:  XII Liceum Ogólnokształcące 
10.05.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie