przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Zróbmy pokój

Szanowni Państwo,

pragniemy poinformować, że właśnie rozpoczęliśmy rejestrację szkół i innych grup do naszej nowej akcji “Zróbmy pokój”. To kolejny etap naszej kampanii, skierowanej do uczniów i uczennic oraz nauczycieli i nauczycielek, która daje im możliwość poszerzenia wiedzy na temat problemów globalnych współczesnego świata oraz nauczenia się podejmowania świadomych działań, mających wpływ na poprawę sytuacji życiowej innych ludzi.

W ramach akcji “Zróbmy pokój” uczestnicy i uczestniczki mają możliwość uświadomienia sobie znaczenia pokoju zarówno w skali globalnej, jak i w ich codziennym życiu, nauczenia się radzenia sobie z sytuacjami konfliktowymi, nabycia umiejętności współpracy oraz prowadzenia rzetelnych dyskusji na problemowe tematy. W przeprowadzeniu działań edukacyjnych w tym zakresie pomagają oferowane przez nas darmowe materiały i scenariusze zajęć. Uczniowie i uczennice mają okazję do wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce i zorganizowania różnych wydarzeń, na przykład pokojowych zawodów sportowych lub debat dla rówieśników. Opcjonalnie, chętne szkoły mogą przeprowadzić zbiórkę na budowę biblioteczki dla dzieci w Sudanie Południowym, w którym trwa wojna domowa.

Zachęcamy do przekazania informacji o akcji szkołom znajdującym się na terenie Państwa miasta. W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu mailowego: kampanie@pah.org.pl  lub telefonicznego: 604 554 124 . Szczegółowe informacje o akcji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: http://www.pah.org.pl/nasze-dzialania/218/5557/zrobmy_pokoj

 


Z wyrazami szacunku,
Aleksandra Szeweła
Wolontariuszka

Autor:  Polska Akcja Humanitarna 
22.11.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie