Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Szczeciński Salon Maturzystów „Perspektywy 2016”

 

We wrześniu odbywa się w całej Polsce kampania informacyjna „Salon Maturzystów Perspektywy 2016”. Jej adresatem są uczniowie z klas maturalnych liceów i techników, którzy już za rok przystąpią do egzaminu maturalnego i pójdą na studia. Celem Salonu jest ułatwienie im wyboru uczelni i dodatkowych przedmiotów na maturze 2017. W Szczecinie już około 4 000 uczniów z całego województwa zarejestrowało się na Szczeciński Salon Maturzystów, który odbędzie się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego w dniach 22-23 września. Kandydaci na studia wezmą udział w spotkaniach na temat matury organizowanych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu oraz poznają ofertę publicznych i niepublicznych szkół wyższych i instytucji edukacyjnych. Eksperci OKE pomogą tegorocznym maturzystom przygotować się do egzaminu i uniknąć najczęściej popełnianych błędów. Poza uczelniami z regionu o licealistów z Pomorza Zachodniego będą także zabiegały uczelnie m.in. z Warszawy, Poznania i Wrocławia.

Salon Maturzystów, który w 16 ośrodkach akademickich przeprowadzony zostanie w tym roku już po raz dziesiąty, to największa w kraju edukacyjna kampania informacyjna przeznaczona dla uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu i rekrutacji na studia. Komplet informacji na temat matury uzyskiwany od ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych i wymagań rekrutacyjnych pozwala kandydatom na studia odpowiednio wcześnie zaplanować egzamin maturalny oraz wybrać właściwe przedmioty dodatkowe.

Poza ofertą edukacyjną tak dużą rzeszę zwiedzających przyciąga program merytoryczny, przygotowany przez OKE w Poznaniu. Odbędzie się ponad 30 spotkań poświęconych maturze 2017 z języka polskiego, języków obcych, matematyki i innych przedmiotów maturalnych. Odbędą się także spotkania poświęcone prezentacji oferty edukacyjnej akademickich uczelni publicznych regionu - swoją ofertę edukacyjną zaprezentuje gospodarz wydarzenia – Uniwersytet Szczeciński oraz inne uczelnie Akademickiego Szczecina.

Przewiduje się, że Szczeciński Salon Maturzystów odwiedzi kilka tysięcy maturzystów ze Szczecina oraz innych miejscowości woj. zachodniopomorskiego, m.in. z takich miast, jak: Barlinek, Dębno, Dziwnów, Gryfice, Goleniów, Kołobrzeg, Nowogard, Stargard Szczeciński, Szczecinek czy Złocieniec.

Salon organizowany jest z inicjatywy Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” – we współpracy z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Poznaniu (której podlegają szkoły na Pomorzu Zachodnim) oraz Uniwersytetem Szczecińskim. Salonowi Maturzystów 2016 patronują: Jarosław Gowin - Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej, prof. dr hab. inż. Jan Szmidt - Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz prof. dr hab. Waldemar Tłokiński - Przewodniczący Konferencji Rektorów Zawodowych Szkół Polskich. W skład Komitetu Honorowego Szczecińskiego Salonu Maturzystów wchodzą natomiast: prof. dr hab. Edward Włodarczyk - Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego (Przewodniczący Komitetu Honorowego), Marek Subocz - Wicewojewoda Zachodniopomorski, Olgierd Geblewicz - Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Piotr Krzystek - Prezydent Miasta Szczecin, Zofia Hryhorowicz - Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu oraz Magdalena Zarębska-Kulesza - Zachodniopomorski Kurator Oświaty.

Szczeciński Salon Maturzystów Perspektywy 2016 odbędzie się w dniach 22-23 września na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Krakowskiej 71-79. Na uroczyste otwarcie Salonu z udziałem członków Komitetu Honorowego, organizatorzy zapraszają 22 września (czwartek) o godz. 10.30. Salon dla odwiedzających otwarty będzie w godz. 8.30-15.00. Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny. Szczegółowe informacje na temat programu Salonu, lista wystawców oraz wskazówki dojazdu znajdują się na specjalnie przygotowanej platformie internetowej: www.salonmaturzystow.pl/szczecin.

Autor:  Uniwersytet Szczeciński 
20.09.2016