przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Zajęcia z edukacji chemiczno - przyrodniczej w TOEE w Zalesiu

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 10 bardzo często wyjeżdżają do Zalesia. Zajęcia w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej - TOEE były niezwykle ciekawe.

Czary mary z kwasami i zasadami wzbudzały zainteresowanie i trochę strachu o swoje palce i ręce. Najwięcej emocji wzbudziło doświadczenie z ogniem. Dzieci były dumne ze swoich opiekunów, którzy wykazali się odwagą i wzięli w nim udział. Po doświadczeniu sprawdzali ręce swojej pani, czy się nie poparzyła. Odważnych do brania udziału w innych eksperymentach nie brakowało.

Opowiadanie leśnika o przygotowaniu zwierząt i roślin do zimy uzupełniło i uporządkowało posiadane już wiadomości. Zwiedzanie szkółki leśnej z drzewami iglastymi i ich owocami dopełniło całości. Można było podotykać różne igły, powąchać i dokładniej obejrzeć różnego rodzaju szyszki. Uczniom klasy 2b przypadło do gustu doświadczenie "Jak zachowują się gnieździe małe dudki?". Dowiedzieli się i sami przekonali, że te małe ptaki wykorzystują zjawisko echolokacji wyczuwając polującą na nie kunę. Takie zajęcia w terenie będą bardziej zapamiętane niż te w ławce szkolnej, dlatego pracujemy w terenie bardzo często.

Film

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 10 
18.11.2019
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją