przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Nagrody w II Międzynarodowym Konkursie Wokalnym BEL CANTO

Weronika Włodarczyk i Oliwia Tymek zdobyły nagrody w II Międzynarodowym Konkursie Wokalnym BEL CANTO w Niemczech

W dniach 1-27 grudnia 2022 r. odbywał się w Niemczech IInd International Singing Competition BEL CANTO online. Do udziału w konkursie zgłosiły się studentki Wydziału Wokalnego Akademii Sztuki w Szczecinie - Weronika Włodarczyk (3 rok I st.) oraz Oliwia Tymek (1 rok II st.).

Konkurs przeprowadzono w dwóch etapach na podstawie nadesłanych nagrań. Weronika i Oliwia zakwalifikowały się do rundy finałowej i w rezultacie w swoich kategoriach wiekowych wywalczyły sobie znakomite drugie miejsca. Pośród finalistów znaleźli się młodzi śpiewacy z Łotwy, Niemiec, Polski, Grecji, Japonii i USA, a oceniali ich eksperci z Japonii, Łotwy, Niemiec, Polski i Tajlandii. Weronika i Oliwia są studentkami klasy śpiewu solowego dr hab. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej, prof. AS. Podczas nagrań konkursowych przy fortepianie studentkom towarzyszyli mgr Elena Swiridenko, mgr Joanna Bona, mgr Jeroen Sarphati oraz mgr Dominik Wizjan. Uczestnicząca w pracach jury dr hab. Sylwia Burnicka-Kalischewska, prof. AS nie oceniała swoich podopiecznych.
Organizatorem konkursu jest Musikverein BEL CANTO Ueckermünde e.V. 

Wszystkich Państwa, którzy chcieliby posłuchać śpiewu Weroniki i Oliwii zapraszamy 22 stycznia 2023 roku do szczecińskiej Akademii Sztuki na Koncert Karnawałowy z cyklu "Niedzielne poranki wokalne o 12.00" do Sali Kameralnej Pałacu pod Globusem. Wstęp wolny.

fot. SBK 
 

Weronika Włodarczyk i Oliwia Tymek
Autor:  Akademia Sztuki w Szczecinie 
20.01.2023
Zostaw 1,5% podatku
w Szczecinie