przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

ECO for life czyli młodzieżowy projekt ekologiczny w ZS Nr 2

Pomimo trwającej już ponad rok pandemii Covid 19 uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Szczecinie działają na rzecz środowiska. W 10 2020 r. zaczęli projekt ECO for life, w którym poszerzają swoją wiedzę na tematy powiązane z ekologią. „Projekt wydaje się bardzo prosty, ale wymaga konsekwencji. Główną ideą projektu jest wprowadzenie 1 zmiany w swoim życiu w zakresie ekologii, a trwa on cały rok szkolny po to aby ta zmiana nie była na chwilę, ale stała się czymś naturalnym.” Anna Czerwik, nauczycielka języka angielskiego, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu.

Uczniowie dokumentują swoje działania w dzienniku projektowym. Podjęli się oni m.in. segregacji odpadów czy ograniczenia w swoim życiu plastiku. Część uczniów zrezygnowała z butelek jednorazowych i zaczęła korzystać z filtrów do wody. Są też tacy, którzy zbudowali kompostowniki na swoim ogrodzie. „Tomasz, uczeń klasy 3, przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, ponieważ zorganizował na swoim osiedlu pojemniki do segregacji odpadów. Dzięki temu każdy z sąsiadów może zacząć swoją przygodę z ekologią. Tola, inny z moich uczniów, poczuł się tak zmotywowany, że postanowił rzucić palenie.”

Obecnie trwa akcja zbierania zakrętek, które zostaną sprzedane, a dochód przekazany na sprzęt rehabilitacyjny dla dziecka w potrzebie. W planach jest też zbiórka używanej pościeli i ręczników dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dobrej.

Zespół Szkół Nr 2 w Szczecinie to Technikum Kształtowania Środowiska i Szkoła Branżowa I stopnia nr 8, w której można zdobyć zawód kucharza i operatora urządzeń przemysłu chemicznego. Szkoła kładzie nacisk na ekologiczny styl życia i odnawialne źródła energii. Stąd też w ofercie technikum znajdują się m.in. takie kierunki jak: technik ochrony środowiska czy technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Jeśli interesujesz się takimi zagadnieniami to jest szkoła dla Ciebie. Zapraszamy! Wszelkie informacje są dostępne na stronie szkoły www.zs2.szczecin.pl oraz na Facebooku.
 

Autor:  Zespół Szkół Nr 2 
10.06.2021
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Szczeciński Budżet Obywatelski 2021