przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Matematyka w obiektywie - wernisaż

 

12 stycznia odbędzie się wernisaż VII edycji międzynarodowego konkursu fotograficznego „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE”, wyróżnionego honorowymi patronatami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecin, JM Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezesa Fundacji XX. Czartoryskich.

Spośród 7 456 prac komisja w składzie: dr hab. Andrzej Dąbrowski, prof. US, dr hab. Maciej Tanaś, prof. APS, mgr Jerzy Kołodziejczyk, mgr inż. Tomasz Seidler oraz dr hab. Małgorzata Makiewicz, prof. US (przewodnicząca) wyłoniła ośmiu laureatów i wyróżniła 24 prace.

- Dotychczasowe edycje Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego pozwoliły zgromadzić ponad 27-tysięczny zbiór fotografii o wysokich walorach estetycznych i poznawczych, pochodzących z całego świata. Zdjęcia ukazują nie tylko piękno matematyki, ale również jej powszechność i użyteczność. Wszystkim uczestnikom, finalistom i ambasadorom składamy serdeczne gratulacje i zapraszamy na wystawy organizowane m.in. w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, Muzeum Narodowym w Szczecinie, Książnicy Pomorskiej oraz zachęcamy do udziału w kolejnej - VIII edycji konkursu, która odbędzie się w 2017 roku – dodaje dr hab. Małgorzata Makiewicz, prof. US, pomysłodawczyni przedsięwzięcia i przewodnicząca jury.

Wernisaż wystawy „Matematyka w obiektywie 2016” odbędzie się w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w dniu 12 stycznia o godz. 19:00. Wstęp na zaproszenia, które można odebrać w kasie Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Serdecznie zapraszamy dziennikarzy i fotoreporterów.

Więcej informacji: www.mwo.usz.edu.pl

Autor:  Uniwersytet Szczeciński 
09.01.2017
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie