przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Tydzień Czytania Dzieciom 2-10 czerwca 2018

  

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie włącza się do ogólnopolskiej akcji „XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom”. Hasło tegorocznej akcji brzmi: „Czytanie łączy”.
Wiele spośród naszych filii bibliotecznych organizuje dla dzieci spotkania czytelnicze, zagadki, konkursy i wiele innych atrakcji. Jedne imprezy mają charakter otwarty, inne są zamknięte, na niektóre obowiązują wcześniejsze zapisy, ale jak zawsze w naszych bibliotekach wszystkie atrakcje są darmowe. Zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy!

Na uwagę zasługuje zorganizowany w ProMediach, filii bibliotecznej nr 54 (al. Wojska Polskiego 2) kiermasz „Książka dla dzieci za złotówkę”. Od 4 czerwca (poniedziałek), do wyczerpania zapasów – wszyscy chętni będą mogli uzupełnić biblioteczki domowe swoich pociech o atrakcyjne pozycje książkowe w cenie 1 zł za sztukę. Zapraszamy, warto!
Ponadto biblioteka zaprasza grupy przedszkolne na zajęcia, podczas których dzieci dowiedzą się kim są autor i ilustrator, czym zajmuje się wydawnictwo, co trzeba zrobić, żeby książka trafiła do księgarni i biblioteki. Nie zabraknie też wspólnych zabaw i zgadywanek dotyczących ulubionych książek i bohaterów literackich. Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne, tel. 91 506 50 56.

Natomiast filia biblioteczna nr 4 (ul. Barnima 25) ogłasza konkurs „Poczytaj mi, mamo! Poczytaj mi, tato!”. Jest to konkurs czytelniczo-plastyczny. Propozycja adresowana do uczniów szkół podstawowych. Celem jest popularyzacja idei czytania dzieciom. Uczestnicy zabawy poproszeni są o zrecenzowanie i zilustrowanie ulubionej książki, której treść poznali podczas wspólnego czytania z rodzicami. Prace można składać do 8 czerwca 2018. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 12 czerwca 2018 na stronie internetowej biblioteki. Uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej nastąpi 15 czerwca 2018, o godz. 18.00 w filii bibliotecznej nr 4. Serdecznie zapraszamy.
Oprócz konkursu, podczas akcji promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, w bibliotece dostępne będą plakaty, ulotki i gadżety reklamujące kampanię społeczną FUNDACJI ABC XXI. Wyeksponowane zostaną także listy książek polecanych dzieciom i rodzicom do wspólnej lektury.

W filii bibliotecznej nr 38 (ul. 26 Kwietnia 1) 7 czerwca 2018 bajki dla dzieci będzie czytać brajlem Wiesława Buczulińska, osoba niewidoma, od lat związana z grupą recytatorsko-teatralną ESPERO, działającą pod kierunkiem Krystyny Maksymowicz.

Pozostałe filie również obfitują w wydarzenia i atrakcje. Warto zainteresować się biblioteką w swojej okolicy, wszystkie szczegółowe informacje zamieszczoną są na stronie internetowej MBP, w dziale Witryna Projektów, w zakładce „XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom”. ( www.mbp.szczecin.pl )

Skąd się wziął Kubuś Puchatek, głośne czytanie „Muchy samochwały" oraz innych wierszy Marii Konopnickiej, wysłuchanie książki Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak „Basia w bibliotece”, czytanie książeczek „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham", „Pan Kuleczka", „Ach, jak cudowna jest Panama", czytania książki Małgorzaty Strzałkowskiej „Podróż na jednej nodze", kim jest sympatyczna krowa Matylda – to tylko niektóre z wydarzeń, które odbędą się w naszych filiach. Zapraszamy do biblioteki wszystkie dzieci!


 

Autor:  Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie 
05.06.2018
przekaż swój 1% organizajcom pozarządowym - link otwiera się w innym serwisie Wielki Piknik Pasji, 19 maja