przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Życzliwość trudna jest tylko w zapisie, czyli… Jestem życzliwy - to proste!


 

„Nie lubię poniedziałku” to zdanie często wypowiadane przez dorosłych, ale również i młodych ludzi – uczniów, którzy nie zawsze chętnie tego dnia wychodzą z domu. Perspektywa tygodnia pracy w szkole czasami budzi niezbyt miłe skojarzenia.

Jednak poniedziałek 21 listopada pozostanie długo w pamięci uczniów, pracowników i wszystkich tych, którzy tego dnia odwiedzili Szkołę Podstawową nr 48 na Pogodnie. „Dzień Życzliwości i Pozdrowień” – od wczesnych godzin szkoła tętniła życiem. Na przejściu dla pieszych uśmiechnięta pani „pomarańczka”, a przed wejściem do szkoły napis „Witamy w Krainie Życzliwości”. Z całą pewnością zaowocował zainicjowany przez Samorząd Uczniowski „Dzień Uśmiechu”.

Uśmiech od rana na twarzach wszystkich, specjalnie przygotowana skrzynka pękająca od listów, kartek z pozdrowieniami, uśmiechnięty listonosz i symboliczny cukierek z miłym słowem, papierowy łańcuch życzliwości utworzony z odrysowanych przez uczniów dłoni, na których widniały słowa przepełnione dobrocią oraz mnóstwo miłych gestów i serdecznych zachowań. To wszystko stworzyło niepowtarzalną, miłą atmosferę w szkole.

Wokół nas ludzie zmęczeni, zabiegani, zestresowani, nie zawsze mili i życzliwi. My - dorośli jesteśmy odpowiedzialni za przyszłe pokolenia. Dzieci obserwują nas i naśladują. Uśmiechajmy się częściej, bądźmy życzliwi. Uśmiech jest bodaj najkrótszą drogą porozumienia ludzi. Uśmiech to również „taka krzywa, która wszystko prostuje”. Życzliwy człowiek nosi w sobie wiele ciepła, ma przyjazne usposobienie, patrzy życzliwym okiem, z uśmiechem na ustach wykonuje każde zadanie, posiada serce otwarte i złote, a jego zachowanie wywołuje w drugim człowieku pozytywne emocje.

„Dzień Życzliwości i Pozdrowień” w SP 48 sprawił, że wszyscy poczuli się szczególnie dobrze. Niech uśmiech i życzliwość zagoszczą na stałe, a zarażeni pozytywną energią przekazujmy ją dalej.
 

Autor:  Szkoła Podstawowa Nr 48 
25.11.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie