przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

MBP i obostrzenia w sektorze kultury

W związku z obowiązującymi obostrzeniami w sektorze kultury od 7 do 29 listopada wprowadzamy zmiany w działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. Jesteśmy zmuszeni zamknąć nasze filie dla Czytelników. Dostępnych będzie jednak wiele usług świadczonych zdalnie. W czasie zamknięcia biblioteki nie będą naliczane opłaty za przetrzymanie zbiorów.

Zamknięcie filii bibliotecznych dla Czytelników nie oznacza zaprzestania działalności biblioteki w ogóle. Zachęcamy do korzystania z e-booków dostępnych u nas stale na platformach Legimi i Ibuk. Do końca listopada bierzemy też udział w akcji Czytaj PL, dzięki czemu nasza e-oferta poszerza się o kolejne książki i audiobooki.

Osoby przechodzące nieopodal ProMediów zachęcamy do oglądania wyeksponowanych w witrynach wystaw - jedna nich poświęcona jest postaci Sydonii von Borck, zaś druga, “Plakaty z wirusem”, stanowi celny komentarz do pandemicznej rzeczywistości. Wystawy można oglądać od ul. Krzywoustego i al. Wojska Polskiego.

Biblioteka zachęca Czytelników do kontaktu online, za pośrednictwem swojej strony internetowej czy mediów społecznościowych oraz oglądania nagrań spotkań autorskich w formie filmów na platformie YouTube i odsłuchiwania bibliotecznych podcastów na Spotify, iTunes, czy Spreakerze.

Z niewielkimi zmianami funkcjonuje też e-sklep biblioteki. Szczegółowe informacje o wszystkich usługach oferowanych w listopadzie znajdują się na stronie internetowej www.mbp.szczecin.pl.

Zapraszamy do korzystania z usług biblioteki i już teraz serdecznie zachęcamy do odwiedzenia nas tak szybko, jak to będzie możliwe. Do zobaczenia w bibliotece!

Autor:  Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie 
06.11.2020