przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

ZS nr 15 - „Cieszymy się wolnością”

 

10 listopada, w przeddzień rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w naszej szkole odbyła się wyjątkowa akademia. Program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalistów, ukazywał przede wszystkim radość jaką artyści w okresie międzywojnia okazywali z odzyskanej, upragnionej, wyśnionej ojczyzny.

Nasi młodzi artyści przenieśli zgromadzoną publiczność w czasy II Rzeczpospolitej radosnym wykonaniem charlestona, brawurowo zagranymi etiudami na podstawie wierzy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, a także ówczesnymi, muzycznymi szlagierami. Usłyszeć można było między innymi filmowy przebój „Ach, jak przyjemnie”, piosenkę Eugeniusza Bodo „Już taki ze mnie zimny drań” i niezapomnianą miłosną balladę Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy”.

Tego dnia nie zabrakło również chwil refleksji i zadumy nad losami naszej ojczyzny. Dostarczyła ich projekcja przejmującego filmu Tomasza Bagińskiego pt. „Animowana historia Polski”. Uroczystą akademię zakończyło rozdanie nagród laureatom „Szkolnego Konkursu Wiedzy o Polsce”.

Program artystyczny dobiegł końca, uczniowie i nauczyciele wrócili do pracy, potem do swoich domów, by cieszyć się długim weekendem i wolnością. Wolnością, którą wywalczyli dla nas nasi przodkowie. My dziś udowodniliśmy, że to doceniamy i potrafimy radować się życiem w wolnej, bezpiecznej ojczyźnie.


Aleksandra Stołecka

Autor:  Zespół Szkół nr 15 
16.11.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie