przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Relacja z Dnia Otwartego w SP nr 56

5 marca 2019 roku w godz. 16.30-18.30 nasza szkoła gościła wszystkich zainteresowanych nauką w SP 56.  Spotkanie z rodzicami poprowadziła pani dyrektor Bożena Wojtkiewicz;  konsultacji udzielali też specjaliści: pedagog, psycholog, logopeda, trener pływania, wychowawca świetlicy.

Na najmłodszych, jak co roku, czekało w tym dniu mnóstwo atrakcji. Dzieci mogły poznać podstawy języka migowego, wziąć udział w pokazie eksperymentów chemicznych i fizycznych, nauczyć się wiązania węzłów żeglarskich. Atrakcją były też warsztaty umuzykalniajaco-terapeutyczne, zabawy z chustą Klanzy, a także gry językowe.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się zmagania sportowe w sali gimnastycznej, zajęcia plastyczne, kulinarne, a także pokaz udzielania pierwszej pomocy.

W specjalnie zorganizowanej na ten dzień kawiarence można było odpocząć, zjeść coś pysznego, napić się kawy lub herbaty. Wszystko zaś przy dźwiękach pięknych piosenek śpiewanych przez uczniów naszej szkoły.

Zdjęcie "Marynarz SP 56" wykonane przy tablicy ekspozycyjnej na pewno zostanie pamiątką na długie lata.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili w tym dniu mury naszej szkoły. Mamy nadzieję, że z większością spotkamy się już po wakacjach.

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 56 
12.03.2019