przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

„Atrakcje Krainy Gryfitów” – warsztaty historyczno – krajoznawcze w Pałacu

 

Na początku kwietnia, członkowie Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych ze szczecińskich placówek wzięli udział w kolejnej, czwartej już edycji PROJEKTU EDUKACYJNEGO „TURYSTYKA – REKREACJA – EKOLOGIA. Prawie 300 uczniów wraz z opiekunami, miało okazję uczestniczyć w warsztatach historyczno – krajoznawczych prowadzonych przez Tomasza Wieczorka przewodnika turystycznego po Szczecinie i województwie zachodniopomorskim. Celem warsztatów było m.in. przybliżenie historii oraz interesujących atrakcji turystycznych naszego regionu a także zachęcanie do różnych form uprawiania turystyki na terenie Pomorza Zachodniego.
Poprzez przystępne formy takie jak legendy, ukazane zostały najciekawsze historie związane z naszym regionem. Uczniowie mieli okazję usłyszeć wiele ciekawych informacji o Dynastii Gryfitów i Księstwie Pomorskim. Opowieści były ilustrowane materiałem przygotowanym w formie prezentacji. Prowadzący warsztaty przybliżył uczestnikom m.in. postać niemieckiego kartografa Eilhardusa Lubinusa, twórcy Wielkiej Mapy Księstwa Pomorskiego. Dzięki temu, że w Pałacu Młodzieży znajduje się kopia tej mapy, uczniowie mogli przyjrzeć się jej z bliska. Nie zabrakło opowieści o Gryfie, Zamku Książąt Pomorskich i innych ciekawych miejscach w naszym mieście.

W trakcie warsztatów uważność oraz wiedza uczniów była nagradzana drobnymi upominkami.

Organizatorem PROJEKTU EDUKACYJNEGO „TURYSTYKA – REKREACJA – EKOLOGIA” jest Urząd Miasta Szczecin oraz Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie – Pracownia Turystyczno-Ekologiczna.
 

Autor:  Pałac Młodzieży - Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie 
24.04.2018
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Szczeciński Budżet Obywatelski 2021