przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Piątoklasiści z SP 56 w gościnnych progach Urzędu Miasta

 

Dnia 05.02.2018. Urząd Miasta Szczecin otworzył swoje gościnne progi dla uczniów klasy Va ze Szkoły Podstawowej nr 56. To była wyjątkowa wycieczka. Zobaczyliśmy miejsca, które nie są dostępne dla każdego szczecinianina!

Zwiedzanie gmachu magistratu zaczęliśmy od GABINETU PREZYDENTA. Ujrzeliśmy stylowe wnętrze z piękną biblioteką i ekspozycją cennych pamiątek, prezentów oraz fotografii. Mieliśmy również okazję zobaczyć księgę, do której wpisują się goście Pana Prezydenta. Na pytania uczniów odpowiadali pracownicy sekretariatu prezydenckiego, ukazując ciekawostki codziennej pracy włodarzy naszego miasta.

Kolejnym miejscem była SALA OBRAD. To tutaj podejmowane są ważne dla miasta decyzje poddawane głosowaniu. Uczniowie mogli zabrać głos na forum oraz, używając systemu elektronicznego, zagłosować w podanej przez kolegę sprawie. Było wiele emocji!

Mieliśmy też okazję wejść do podziemnych SCHRONÓW, które stanowią zabezpieczenie w razie zagrożenia i mają utrzymywane w stałej gotowości pomieszczenia dla pracowników magistratu, zapasy wody, magazyny i filtry powietrza.

Pozwolono nam wejść również do WYDZIAŁU INFORMATYKI, gdzie zobaczyliśmy centrum zarządzania system informatycznym urzędu. W REFERACIE MAP poznaliśmy pracę nad mapami naszego regionu, a w ARCHIWUM REJSETRACJI, zgromadzoną dokumentację każdego pojazdu!

Na koniec mogliśmy jeszcze pobrać numerek i wejść do BIURA OBSŁUGI INTERESANTÓW. To tam szczecinianie załatwiają ważne urzędowe sprawy i są obsługiwani przez pracowników urzędu w poszczególnych działach. Panuje tam duży ruch, a nad sprawną obsługą czuwa system audiowizualny.

Wycieczka do Urzędu Miasta Szczecin była wyjątkowo pouczająca, a gościnność wszystkich osób oprowadzających nas po magistracie niezwykle serdeczna. Gorąco dziękujemy pani Neli Stolarczyk za przygotowanie tej wyprawy i opiekę w roli przewodnika podczas zwiedzania wszystkich miejsc.

 

Uczniowie klasy Va wraz z wychowawcą D. Motyl
  

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 56 
13.02.2018
przekaż swój 1% organizajcom pozarządowym - link otwiera się w innym serwisie