przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Festiwal Filmowy Kino Dzieci

4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci – święto kina dla dzieci już we wrześniu w szczecińskim Klubie Delta!

 

„Pora na ciekawość!” – pod takim hasłem upłynie czwarta edycja Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który w dniach 23 września – 1 października odbędzie się w 20 miastach w Polsce. Kino Dzieci zaprasza do odkrywania i poznawania, uczenia się i wspólnej zabawy. Festiwal dotrze też do Szczecina, do Klubu Delta w Szczecin Dąbiu, które od kilku lat współpracuje z organizatorami tego wydarzenia. Przed nami wielkie filmowe atrakcje dla dzieci. Grupy zorganizowane zachęcamy do rezerwowania miejsc.

4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci rozpocznie się w Klubie Delta 23 września i potrwa do 1 października. Podczas dwóch weekendów (23-24 września, 30 września - 1 października) zaprezentowany zostanie pełny blok ośmiu filmów konkursowych. Te same filmy zostaną zaprezentowane od poniedziałku do piątku w godzinach przedpołudniowych (9:30 i 12:00) i na seanse te zapraszamy przede wszystkim grupy zorganizowane. Dla młodych widzów organizatorzy wydarzenia przygotowali drobne niespodzianki.

Seanse filmowe podzielone zostały na kategorie wiekowe, dzięki którym łatwiej będzie dopasować propozycję filmową do potrzeb młodych widzów. Festiwal Kino Dzieci cieszy się od lat wielką renomą, czego potwierdzeniem jest tegoroczna nominacja do nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, która przyznawana jest za działalność na rzecz upowszechniania i promocji sztuki filmowej.

O tytuł najlepszego filmu 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci oraz statuetkę Kwiatu Paproci zawalczy osiem produkcji dla młodych widzów (w wieku 4-12 lat), które powstały w ciągu ostatnich dwóch lat m.in. w Niemczech, Danii, Holandii i we Włoszech. Pięć z nich to propozycje zupełnie nowe, które widzowie Kina Dzieci będą mogli obejrzeć jako pierwsi. A każdy z konkursowych filmów to zaproszenie do przygody, opowiadania o emocjach znanych dzieciom i wspólnego spędzania czasu.

W programie jest „Superagentka”, duńska animacja o dziewczynce, która marzy o byciu detektywem, „Zimowe przygody Jill i Joy”, czyli kolejna część perypetii bohaterek znanych z poprzednich edycji Kina Dzieci, dla starszaków „Storm. Opowieść o odwadze” – produkcja kostiumowa z zapierającymi dech w piersiach panoramami renesansowego miasta, po której zwykła umiejętność czytania będzie wydawała się supermocą oraz „Blanka”, film, w którym wychowana na ulicach Manili bohaterka stara się stworzyć dla siebie namiastkę domu.

Tytułowa bohaterka „Przygody Nelly” wplącze się w kryminalną intrygę i przemierzając bezdroża z pomagającym jej czternastoletnim Tibi, pozna Rumunię pełną kolorów i wrażliwych, pomocnych ludzi. Z kolei Villads, bohater filmu „Villads z Valby”, 6-latek o nieposkromionej wyobraźni, stanie przed nowym wyzwaniem – początkiem szkoły. Do tego dwie pełne kolorów europejskie animacje, norweski film „Solan i Ludwik - wielki wyścig z serem” o lekkomyślnym Lousie Sroce, który stawia na szali dom przyjaciela, by wziąć udział w wyścigu i niemiecka produkcja „Opowieści świnki” o przygodach trójki zwierząt z wioski Mullewapp.

Już teraz najmłodsi mogą zabrać ze sobą kawałek festiwalowej rozrywki i rozbudzić swoją ciekawość, biorąc udział w konkursach Kina Dzieci. Na www.kinodzieci.pl najmłodsi i ich rodzice znajdą „Wakacyjne łamigłówki Kina Dzieci dla ciekawskich”, a także karty konkursowe do pokolorowania dla najmłodszych fanów „Żubra Pompika” i książkowej serii „Basia” – do wygrania zestawy książek i filmowe upominki. Do zobaczenia na Festiwalu Filmowym Kino Dzieci!

Współorganizatorem wydarzenia jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

ZAPRASZAMY DO REZERWOWANIA MIEJSC NA SEANSE FESTIWALU KINO DZIECI
91 464 79 23
 

Autor:  Klub Delta 
13.09.2017
Plakat

Lista załączników:

Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie