Aktualności Publikacje RSS Newsletter Rządowa Reforma Systemu Oświaty 6 - latki Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Wieczór literacki w Pałacu Młodzieży


 

W czwartek, 19 stycznia o godzinie 17:30 zapraszamy na kolejne spotkanie w cyklu spotkań W PAŁACU literacko. Tym razem gościem wieczoru będzie Danuta Romana Słowik.

Autorka, szczecinianka, choć urodziła się w Międzyzdrojach, od 32 lat przebywa w Nadrenii – Palatynacie, ale mówi o sobie, że jest szczęśliwa, gdyż po latach doczekała Europy bez granic, bowiem obojętnie pod jakim niebem – Nadrenii – Palatynatu czy rodzinnego Szczecina – wszędzie czuje się wolna i „u siebie w domu”.
Podróżuje z przyjemnością po Europie a wrażenia z tych podróży opisuje w swoich wierszach, opowiadaniach czy felietonach. W wolnych chwilach maluje olejne obrazy, rysuje piórkiem i węglem. Jest autorką książki „Tułacze losy” – Opowieść w dwóch częściach oraz zbioru wierszy pisanych na obczyźnie- „Europa bez granic”.

Więcej informacji na naszej stronie:
http://palac.szczecin.pl/2017/01/o-europie-bez-granic-w-palacu-44-wieczor-literacki/

Zapraszamy!

Autor:  Pałac Młodzieży - Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie 
17.01.2017