przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Festiwal Języka Niemieckiego - Wyniki


 

17 maja br. w Szkole Podstawowej nr 13 w Szczecinie Wielgowie odbył się jubileuszowy X Festiwal Języka Niemieckiego Szkół Podstawowych i Gimnazjów Miasta Szczecina. Konkurs został zorganizowany przez Dyrekcję i Nauczycieli SP nr 13 we współpracy z Radą Rodziców oraz Radą Osiedla.

Honorowy patronat nad Konkursem objęła Zachodniopomorska Kurator Oświaty Pani Magdalena Zarębska – Kulesza oraz Ryszard Mićko członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Funkcję koordynatorów Festiwalu pełniły nauczycielki języka niemieckiego pani Katarzyna Nowak i pani Małgorzata Lipińska.

Celem imprezy była promocja języka i kultury naszego zachodniego sąsiada, a także popularyzacja nauczania języka niemieckiego oraz idei wolontariatu.

Uczestnicy Festiwalu rywalizowali w następujących konkurencjach:
- konkursie plastycznym:
- konkursie językowym
- quizie realioznawczym
- grze „50 pól”

Uczniowie mieli też możliwość spotkania z zagranicznymi wolontariuszami z organizacji Polites, którzy sprawdzili umiejętności komunikacyjne i językowe uczestników.
Po kilku godzinach emocjonujących zmagań, sprawdzających nie tylko wiedzę i umiejętności językowe, ale też sprawność fizyczną oraz umiejętność współdziałania w grupie, zaszczytny tytuł Mistrza Języka Niemieckiego zdobyli uczniowie oddziałów gimnazjalnych przy SP 74 , którzy wyprzedzili gimnazjalistów z SP nr 37 oraz reprezentantów SP nr 65.
Wśród młodzieży młodszej triumfowali uczniowie SP 13, drugie miejsce zajęła SP nr 74, na trzecim miejscu rywalizację ukończyła druga drużyna SP nr 13.
Wszyscy uczestnicy podkreślali doskonałą atmosferę oraz niekonwencjonalną formę rywalizacji oraz wskazywali na konieczność kontynuowania tak udanej imprezy.

Wyniki indywidualne:

SZKOŁA PODSTAWOWA ODDZIAŁY GIMNAZJALNE

Konkurs plastyczny

1. Zuzanna Głogowska SP nr 13 1. Maria Szymańska SP nr 74 2. Kamila Torbacka SP nr 74 2. Kornelia Waszkiewicz SP nr 37
3. Inez Kwiatkowska SP nr 28 3. Ewa Studzińska SP nr 65


Quiz realioznawczy

1. Jakub Gajewski SP nr 13 1. Piotr Pełka SP nr 37
2. Hanna Bering SP nr 37 2. Zuzanna Mikołajczyk SP nr 74
3. Jakub Domagalski SP nr 13 3. Tomasz Markowski SP nr 74

Konkurs językowy

1.Aleksandra Matela SP nr 7 1. Mateusz Dąbrowski SP nr 74
2.Maciej Borkowski SP nr 74 2. Adam Barański SP nr 74
3.Marcelina Wrzesińska SP nr 13 3. Alicja Kondzioła SP nr 65
 

mgr Katarzyna Nowak
 

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 13 
29.05.2019