przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Podsumowanie przedsięwzięcia ,,Ocalić od zapomnienia’’

10.11. 2016 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4 przy ulicy Romera 2 odbyło się podsumowanie działań związanych z realizacją przedsięwzięcia ,,Ocalić od zapomnienia”. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Pan Wojewoda Zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski, kombatanci, mieszkańcy Domu Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej oraz przedstawiciele Kuratorium Oświaty i Wydziału Oświaty UM.

W czasie uroczystości nastąpiło przekazanie na ręce Dyrektora Domu Kombatanta Księgi Pamiątkowej, świadectwa wdzięczności i pamięci o tych wszystkich, dzięki którym mamy możliwość życia w wolnej i niepodległej Polsce.

Istotnym elementem uroczystości była projekcja filmu ,,Ocalić od zapomnienia’’ dokumentującego poszczególne etapy realizacji projektu oraz montaż słowno - muzyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły.
W ramach obchodów 98. rocznicy Odzyskania Niepodległości przygotowano także wiele okolicznościowych wystaw np. eksponatów z motywem symboli narodowych, fotografii pokazujących piękno polskiej przyrody, modeli dworków szlacheckich czy portretów bohaterów narodowych.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa przygotowana przez Pana Tomasza Glińskiego, który już po raz kolejny zaprezentował w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4 kolekcję pt. „Orły Polskie na przestrzeni dziejów”.
 

Autor:  Zespół Szkół nr 4 w Szczecinie 
17.11.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie