przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Konkurs "Nie tylko superbohaterowie walczą ze złem"

baner konkursu

„Nie tylko superbohaterowie walczą ze złem”. Wojewódzki konkurs na komiks dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych województwa zachodniopomorskiego.

Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie zapraszają do udziału w konkursie na krótką formę komiksową pod hasłem „Nie tylko superbohaterowie walczą ze złem”.

Nabór prac trwa do 27 marca 2024 roku. Ogłoszenie wyników i gala finałowa odbędą się 23 kwietnia - w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - w ZCDN w Szczecinie przy ul. Sowińskiego 68.

Technika prac dowolna - analogowa lub cyfrowa. Prace w formie analogowej należy dostarczyć lub przesłać do Centrum Kształcenia Sportowego, ul. Rydla 49, 70-783 Szczecin. Prace w formie cyfrowej (zapisane w formacie: PDF, jpg, png lub jako link do źródła publikacji w Internecie) - na adres mailowy: mkostecka@zcdn.edu.pl. W każdym przypadku należy dołączyć kartę zgłoszeniową (w zgłoszeniu drogą mailową wystarczy skan). Surowo zabrania się korzystania z generatorów grafiki bazujących na rozwiązaniach sztucznej inteligencji - grozi za to dyskwalifikacja bez prawa odwołania. Prace zostaną nagrodzone w trzech kategoriach wiekowych. Ocenie podlegać będzie m.in. zgodność z formą komiksową oraz tematem (przesłanie związane z walką z problemami współczesnego świata, np.: epidemią, smogiem, uzależnieniami, problemami życia codziennego). Szczegóły w regulaminie.

W przypadku pytań, zachęcamy do konsultacji indywidualnych z Martą Kostecką, nauczycielką konsultantką ds. edukacji humanistycznej (e-mail: mkostecka@zcdn.edu.pl)
Patronat medialny: Zeszyty Komiksowe, stowarzyszenie POP-ART, portal popkulturowy betoniarka.net
Fundatorami nagród są: ZCDN w Szczecinie, Zeszyty Komiksowe, Wydawnictwo Granda, stowarzyszenie POP-ART
 

Lista załączników:

Autor:  Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli 
02.01.2024